Nejstarší hotel světa: 52 generací ho provozuje již 13 století! Ubytování ryokan a gastronomie kaiseki jako za samurajů

Nejstarší hotel světa: 52 generací ho provozuje již 13 století! Ubytování ryokan a gastronomie kaiseki jako za samurajů

Foto: Kanuman / Shutterstock

Publikováno:
5 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Japonsko je plné míst s dlouhou historií a dobře zachovanými tradicemi, které obstály ve zkoušce času. Díky pečlivé péči si mnohé stále zachovávají svou staromódní atmosféru, kterou moderní stavby nemají.

Náš článek představí jedinečnou část Japonska, která si váží své historie a tradic, jedno vysoce doporučované místo, které při návštěvě Japonska nemůžete vynechat.

Nevídaná tradice a historie

Lázeňský hotel Nishiyama Onsen Keiunkan se nachází v horách Hayakawa-cho v západní prefektuře Yamanashi v regionu Chubu. Z Tokia je to sem autem asi tři a půl hodiny. Mimochodem, Hayakawa-cho je město s nejmenším počtem obyvatel v Japonsku.

Slovem onsen se označuje japonský horký pramen.

Hotel byl původně otevřen v roce 705 n. l. a v roce 2011 byl Guinnessovou knihou rekordů vyhlášen nejstarším hotelem na světě (v současnosti je starý 1317 let). Od svého založení je hotel nepřetržitě provozován 52 generacemi stejné rodiny (včetně adoptovaných dědiců). Onsen vytvořil Fujiwara Mahito, syn pobočníka 38. japonského císaře Tenjiho.Byl pomalu modernizován, ale s přibývajícími generacemi si zachoval svůj barvitý půvab a jedinečného ducha. Díky modernizaci hotelu byly pokoje vybaveny veškerým současným vybavením, které si můžete představit, aniž by to bylo na úkor klidné a relaxační atmosféry.

Během svého pobytu v horkých pramenech na úpatí kjótských hor Akaishi si můžete vychutnat legendární pohostinnost, jakou zažívali vznešení samurajové, slavní šógunové i turisté po více než tisíc let. Od svého založení má hotel veškerou teplou vodu přímo z místních pramenů Hakuho Springs. 

Přímo od pramene! Autentický onsen s různými koupelemi

Přitažlivost Keiunkanu spočívá v historii a přírodních horkých pramenech, které jsou mezinárodně uznávané pro své relaxační a léčebné účinky. Nachází se zde šest horkých pramenů, které tryskají téměř 1630 litrů teplé vody za minutu, a čeká se na udělení dalšího Guinnessova rekordu za nejvydatnější horký pramen na světě. Tyto léčivé prameny zlepšují zdravotní stav včetně zmírnění zažívacích potíží, bolesti svalů a zácpy, stejně jako zkrášlujících účinků na pokožku!

Reklama

 „Od pramene“ znamená, že se voda se odebírá přímo z pramenů a používá se tak, jak je, aniž by se ředila nebo uměle měnila teplotu. Jeden pramen poskytuje veškerou vodu v jejím přirozeném, nezměněném stavu nejen k horkým koupelím (ve velkých veřejných lázních), ale je také rozváděna koupelen, sprch a obecně do pokojů pro hosty.

Koupel pod širým nebem, cypřišové lázně a kamenné lázně se mohou pochlubit fantastickým malebným výhledem na hory obklopující hotel. Doba koupání v horkých pramenech se pro muže a ženy liší, takže tomu při koupelích věnujte pozornost. Keiunkan je místo, které můžete navštívit, pokud se chcete dosyta namočit!

Autentický japonský hostinec i pokoje pro hosty

Současná budova byla postavena v roce 1983. Tu předchozí v minulosti třikrát poškodila povodeň. Všechny pokoje pro hosty si však zachovávají tradiční japonský šarm s dřevěnými konstrukcemi. Všechny pokoje jsou také vybaveny termálními koupelemi, které budou jistě vítaným doplňkem pro všechny hosty.

Ryokan - tradiční typ japonského ubytování

Na rozdíl od hotelu, kde pokoj především slouží hostům na přespání, je ryokan více než jen místem, kde složit hlavu na noc. V Japonsku překonává mnoho hostů dlouhé vzdálenosti jen proto, aby si užili relaxaci v horkých pramenech a tradiční večeři o několika chodech. Lze tedy říci, že jen samotný pobyt v ryokanu je skutečným zážitkem.

Ryokan je tradiční japonské ubytování. Ubytování obvykle zahrnuje veřejné lázně, večeře o několika chodech, společné prostory, kde mohou hosté relaxovat a pokoje s podlahou se slaměnými rohožemi a futonovými matracemi.

Stejně jako u hotelů jsou ryokany dostupné ve více kategoriích, od levných po luxusní. Z ubytování, které už před několika staletími poskytovalo bezplatný nocleh poutníkům na dlouhých cestách, se dnes stalo oblíbeným místo pro ty, kteří hledají relaxaci v léčivých minerálních pramenech.

Famózní restaurace s nejvyšší gastronomií kaiseki

Každé ráno se zde podává asijská snídaně. Hotelová restaurace pod vedením oceňovaného šéfkuchaře připravuje jedinečná jídla Miyama Kaiseki z lokálních surovin, mořské plody ze Sanga a vynikající steaky z Koshu - nejkvalitnějšího hovězího masa na světě.

Kaiseki je podle portálu Booking.com kulinářský zážitek, který pro vás v ryokanu připraví:

Jedná se o nádherně prezentované pokrmy, které potěší chuťové pohárky i oči. Každý z 10 až 15 chodů, které jsou součástí této japonské večeře je připraven tak, aby vynikla jeho textura, barva a chuť sezónních surovin a místních specialit. Kaiseki večeře se nejčastěji podává ve specializovaných restauracích nebo právě v ryokanech a běžně se skládá z menších předkrmů, čerstvého sashimi (syrová ryba), polévky, grilovaných ryb nebo masa, pokrmů připravovaných v páře, polévky miso a malého dezertu.

Termín také podle wikipedie.org odkazuje na soubor dovedností a technik, které umožňují přípravu takových jídel, a je obdobou západní haute cuisine. Stáří kaiseki je dobrých tisíc let a čtyřmi základními zdroji je kuchyně císařského dvora, buddhistických klášterů, samurajských tradic a umění čajového obřadu.

Reklama
Reklama