Nejšílenější svatební zvyky na světě

Nejšílenější svatební zvyky na světě

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Svatba - nejdůležitější den v životě všech žen na celém světě. Není tedy divu, že se s tímto dnem pojí i různé zvyky a tradice. Někdo by mohl říct, že naše klasické české zvyky jako rozbíjení talíře, přenášení nevěsty přes práh domu nebo házení kytice po obřadu jsou přehnané, nicméně v jiných kulturách jsou zvyky a tradice poněkud bizarnější.

Řezaní dřevěné klády - Německo

V Německu je jednou z nejstarších svatebních tradic řezání dřevěné klády pomocí pily, která má 2 úchyty. Manželský pár chytne z každé strany jeden úchyt, a prořezávají ho společně, dokud ho nepřepůlí. Tato tradice spočívá v tom, že manželský pár je schopný spolupracovat a překonat všechny překážky, které jim v manželství můžou stát.

Zašpinění nevěsty - Skotsko

Nastávající nevěsta je ve většině případech touto tradicí překvapena svými přáteli a rodinou, kteří po ni hází co nejšpinavější odpadky, jako zkažené jídlo, mouka, omáčky, mrtvé ryby, dehet nebo peří. Poté ji přivážou ke stromu, a čeká ji noc plná alkoholu. Touto tradicí je víra, že pokud nevěsta zvládne toto zacházení tak zvládne vše, co ji manželství připraví.

Vykoupení nevěsty - Rusko

Obvyklou ruskou předsvatební tradicí je vykoupení nevěsty svým ženichem. Před samotnou svatbou se ženich setká s rodinou nevěsty u dveří, kteří mu dají seznam úkolů, které musí pečlivě splnit, aby získal svou nevěstu zpět. Můžou to být úkoly všemožného druhu, většinou musí zaplatit i výkupné, a 'únosci' nevěsty mu koupí náhradní nevěstu, obvykle ženichova přítele mužského pohlaví, který je oblečen do svatebních šatů a v ruce drží kytici. Pokud ženich úkoly splní, potom dostane svou nevěstu zpět. Rusové mají zkrátka velký smysl pro humor.

Reklama

"Do koupelny vstup zakázán!" - Indonesie

Kmen Tidong na ostrově Borneo, který je rozdělen mezi Indonésií a Malajsií, se řídí velice starou ale hodně oblíbenou tradicí, která zakazuje manželskému páru používat koupelnu po 3 dny a 3 noci po svatbě. Během obřadu je jim proto podáváno malé množství jídla a pití. Členové kmenu totiž věří, že tato tradice povede pár k šťastnému a dlouhému životu, a pokud se rozbije, přinese to velkou smůlu.

Lidský koberec - Francouzská Polynésie

Opravdu zvláštní tradicí je tradice ve Francouzské Polynésii. Název zní poněkud nehezky, nicméně význam je takový, jak si to představíte. Po obřadu si rodinní příslušníci nevěsty lehnou do řady na zem tváří dolů, a nevěsta se ženichem po nich chodí, jako by to bylo opravdový koberec.

Žádné úsměvy - Kongo

Ačkoliv jsou ve většině zemích svatební obřady plné lásky a zábavy, v Kongu je to rozhodně naopak. Sňatky, které se v Kongu uzavírají, nejsou o lásce a štěstí, ale berou se spíše jako vážné obchodní záležitosti. Zní to dost ošklivě, ale je tomu tak. Dvě rodiny sjednají "cenu" nevěsty, a vymění ji nejčastěji za hospodářská zvířata. Proto je úsměv při obřadu považován za neúctu a nebrání této velké události vážně.

Líbací párty - Švédsko

Ve Švédsku je opravdu podivnou tradicí, že pokud ženich opustí obřad z nějakého důvodu, například toalety, všichni muži se postaví, a políbí nevěstu. To samé je i naopak u nevěsty, pokud ona opustí obřad, postaví se všechny ženy, aby políbili ženicha.

Plivání na nevěstu - Keňa

Ano, čtete dobře. V Keni jsou dívky z kmene Massai většinou provdány za o dost staršího muže, kterého ji vyberou rodiče. Při samotném obřadu otec nebo bratr nevěsty plivne na její hlavu jako požehnání do života. Po skončení obřadu se nevěsta s rodinou rozloučí, a odchází se svým novým manželem do nového domova a to bez ohledu na to, jak daleko to je.

Hlučné bouchání při první noci novomanželů - Francie

Pokud si pod tímto představujete klasickou první svatební noc novomanželů, tak to se pletete. Tato prastará tradice zvaná Charivari spočívá v tom, že se rodiny a přátelé obou novomanželů shromáždí před jejich domem, a začnou bušit do hrnců, pánví, a jiných kuchyňských pomocníků, kteří vydávají opravdu hlučné zvuky. Do toho jim ale pár musí podávat nápoje a občerstvení. Krásně prožitá první svatební noc.

Nesoucí oheň - Jižní Afrika

Tato tradice je opravdu krásná. Obě rodiny ženicha a nevěsty přinášejí oheň ze svých vlastních krbů do domu novomanželů, který potom použijí k zapálení ohně v jejich domě. Symbolizuje to spojení obou domovů v dětství, a zahájení nového života v novém domě.

Zdroj: thetravel.com, úvodní fotografie: StockSnap z Pixabay

Reklama
Zdroj článku:
thetravel.com
Reklama