Limonáda s himalájskou solí: Rychlá a účinná zbraň proti migréně

Limonáda s himalájskou solí: Rychlá a účinná zbraň proti migréně

Foto: mirzamlk / Shutterstock

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Jen málo věcí dokáže zničit krásné ráno tak, jako silná migréna.

Nevolnost, citlivost na světlo a pulzující bolest mohou ztížit běžné fungování. Tak se prostě nedá přežívat, natož pak žít.

Příčiny migrén

Mohlo by se zdát, že se migrény objevují náhodně, bez příčiny, ale pravdou je, že jsou často důsledkem nedostatku určitých látek v těle. Výzkumy potvrzují, že pacienti trpící častými migrénami mají často nízké hladiny vitamínů D a B2, folátu a koenzymu Q10. Také nízké hladiny hořčíku, draslíku a sodíku mohou přispět k častým migrénám. Další příčinnou migrén bývá i dehydratace. Ta může způsobovat vylučování více vody, než je obvyklé z těla, které už tak nemá vody nazbyt.

Dehydratace je poměrně častý problém v dnešní společnosti. Citrónová limonáda s himalájskou solí pomůže, jak s migrénou, tak s faktory, které jí způsobují.

Co budeme potřebovat

¼ lžičky růžové himalájské soli

2 polévkové lžíce citrónové šťávy

250 ml vody

Reklama

1 lžička medu (na oslazení)

Příprava

Přidejte citrónovou šťávu a sůl do vody. Míchejte, dokud se všechno pořádně nerozpustí a nespojí.

Poté přidejte med. Pokud vám nevadí trochu kyselejší nápoj, není potřeba med přidávat.

Vypijte limonádu hned po domíchání a zapijte ji sklenicí vody.

Opakujte každých deset minut, do půl hodiny (3 sklenice limonády a vody) by migréna měla odeznít. Ovšem, pokud je migréna opravdu velmi silná možná bude potřeba vypít limonády víc.

Proč limonáda se solí pomáhá?

Himalájská sůl

Možná vás to překvapí. Vzhledem k roli dehydratace ve vzniku migrény by se mohlo zdát poněkud podivné pít vodu se solí. Ta by vás přece měla dehydratovala ještě víc. To je ovšem případ „špatné“ soli. Spousta obvykle používaných jedlých (kuchyňských) solí jsou zpracované a upravované.

Himalájská sůl obsahuje látky, které pomáhají tělu vstřebávat lépe vodu. Mezi těmito elektrolyty (látky vedoucí ionty) jsou právě i sodík, vápník, hořčík a draslík, látky jejichž nedostatek také způsobuje migrény. Ovšem je nutné dodržovat určitou rovnováhu. Příliš mnoho himalájské soli by způsobilo zvýšený obsah sodíku v těle, což by přineslo zase jiné komplikace.

Poté, co dopijete limonádu a už se necítíte na další skleničku, můžete to brát jako znamení, že už nejste dehydratovaní. Je ale stále důležité sledovat, zda se příznaky nevrací.

Příznaky dehydratace a migrény:

 • Zvýšená žízeň
 • Sucho v ústech
 • Únava
 • Méně časté močení
 • Žlutější moč než obvykle
 • Bolest hlavy
 • Suchá pokožka
 • Motání hlavy
 • Snížené pocení
 • Zapadlé oči
 • Nízký krevní tlak
 • Zvýšený tep

Citrónová šťáva

Citrónová šťáva není v této limonádě pouze pro chuť. Citróny pomáhají snížit záněty a otoky. Což není prospěšné pouze pro lidi trpící artritidou, ale i pro ty s migrénou. Migréna je jediný druh bolesti hlavy, který má spojitost se zánětem.

Citrónová voda také pomáhá snížit stres, další hlavní důvod migrén. Snížení stresu má vliv i na zlepšení nálady. Citrónová voda je skvělou alternativou ke kávě, zejména pokud trpíte migrénami. Přestože káva představuje přísun extra energie a pomůže migrénu přežít, může také způsobit lehké roztřesení a přestavovat překážku při usínání při její vyšší konzumaci. Navzdory rozšířenému názoru, káva není močopudná. Takže nepřispívá k dehydrataci. Milovníci kávy se tedy nemusí bát, že by zmařila efekty této limonády.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama