Panoptikum filmových učitelů: Který se podobal tomu vašemu?

Panoptikum filmových učitelů: Který se podobal tomu vašemu?

Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Konec srandy. Prázdniny skočily a pro někoho je zde opět škola. Chystá se na vás nudný ředitel, přechytralý mistr či školník s koštětem? A co učitelský sbor? Ať už z jakýchkoliv důvodů navštěvujete vzdělávací instituci vy nebo vaše děti či vnoučata, jistě si rádi připomenete kantorské osobnosti, které by se daly rozškatulkovat podobně jako u nás v článku.

Co si na vás osazenstvo sborovny vymyslelo? Možná vás budou učit noví kantoři. Kruťasové? Tyrani? Nebo roztomilé slečny učitelky, které je třeba nejprve otestovat a následně vycvičit k nastolenému image třídy. Nechte se překvapit. Zatím vám nabízíme tuto typologii, panoptikum filmových učitelek a učitelů. Pamatujete si na ně a brali byste je do „své“ školy?

Krásná Libuška (Slavnosti sněženek)

Nažeňte do třídy divoké prase a vaše půvabná paní učitelka vyskočí na stůl. Dá se zlobit, ale pouze trochu. Jinak s vámi zatočí jako s bandou skautíků… Kdo jiný než Libuše Šafránková.

Čeněk Janda (Marečku, podejte mi pero)

Matikář z večerní školy Josef Abrhám je sympaťák, když ho necháte na pokoji. Pouze nemá rád šplhouny, kteří mu chodí do sborovny připomínat, že za chvíli začíná hodina. „Svůj čas si ohlídám sám..." A na švestky z Hujerovy zahrádky už ho vůbec nedostanete!

Igor Hnízdo (Obecná škola)

Tak tatínkové aby se měli na pozoru! Dcery v devátých třídách by mohly otěhotnět. A není ani dobrý nápad posílat manželky na třídní schůzky. Grázlíci zpoza školních lavic začnou bitvu, která je od začátku přehnaná. Auu, dlaně tak pálí. Jan Tříska má štiplavou rákosku.

Hustá učitelka (Pelíšky)

Eva Holubová se se žáky nemazlí. Léčí si komplexy z osobního života. Ne a ne ulovit chlapa, její malý synek totiž žádného k mamince nepustí. To bude ještě dřina.

Profesor Karda (Sněženky a machři)

Drsný Radoslav Brzobohatý s chuligány zatočí a má respekt i u zbytku učitelského sboru. Možná mu přijde k chuti láhev mléka. Tím si ho určitě získáte.

Reklama

Chemikář (Marečku, podejte mi pero)

Profesor chemie v podání Františka Filipovského nemá chybu. Je zapálený pro vědu, zajímají ho skleněné baňky, Petriho misky, pipety a H2SO4. A nedávejte mu bonbón. Nebude vědět, co s ním.

Ždímač (Vratné lahve)

Učitel češtiny v podání Zdeňka Svěráka. To sedí, vždyť slavný herec, divadelník a scenárista je vystudovaný pedagog. Učil češtinu na gymnáziu v Žatci. Když ho někdo vytočí, vyždímá mu na hlavu smradlavou houbu. Je to tělesný trest, nebo ne? Potupa ale určitě ano.

Aleš Brabec (Jen ho nehtu, ať se bojí)

Učitel hudby z lidové školy Luděk Sobota. Stačí mu, když nebudete falešně hrát stupnici. Myslí na své věci, je roztržitý, protože mu v hlavě akorát zní muzikál. Ve škole se vyskytl nějakým omylem.

Reklama
Zdroj článku:
magazin.pluska.sk
Reklama