Konjaková houbička a dokonalé čištění pleti

Konjaková houbička a dokonalé čištění pleti

Foto: likebw / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Konjakové houbičky - ještě jste o nich neslyšeli? Pokud je vegan a udržitelná kosmetika vaším krédem, pak může být konjaková houbička právě to, co vám chybí! Japonské tajemství pro jemnou pokožku může být objektem, zlepšujícím váš obličej k úplné bezchybnosti jedním čištěním po druhém.

Co to vlastně je? Představte si vysušenou kopuli piškotového dortu a budete velmi blízko textury této houby. Je vyrobená z přírodního konjakového kořene, což je zelenina, která roste v Asii. Konjakové houbičky byly nejdříve objeveny japonskými farmáři, kteří pomocí nich čistili pokožku vlastních dětí.

Konjakové houbičky jsou zcela unikátní v tom, že jsou součástí kořene zeleniny. Mají poněkud zvláštní texturu. Když jsou mokré, jsou trochu podobné gelu. Zajímavé je, že je rostlina přirozeně velmi zásaditá a to jí dodává jemné mýdlové, čistící schopnosti.

S konjakovou houbičkou se můžeme setkat v různých barvách. Její produkce je totiž velmi často doplňována výtažky z různých, pleti prospěšných látek. Její lišící se barvy tak znamenají různé výhody! Například šedá obsahuje aktivní uhlí, vhodné na čištění pleti, zelená výtažek ze zeleného čaje, chránícího pleť před brzkými projevy stárnutí a červená červený jíl, prospěšný pro pokožku aknózní a citlivou. Možnosti jsou nekonečné!

A jak se taková houbička používá?

Klasické čištění pleti by se mělo provádět dvakrát za den a to není výjimkou ani u čištění s konjakovou houbičkou. Ta čistí a zbavuje odumřelé buňky pokožky v jednom lehkém kroku. Obvykle se při ranní péči používá klenutá houbička na jemné probuzení pleti a odstranění nečistot po spánku. Večer je pak vhodné použít bílou houbičku na odstranění make-upu a pokračovat s houbičkou, obsahující aktivní uhlí pro projasnění.

Když budete chtít použít konjakovou houbičku poprvé, bude mít zcela pevnou strukturu. Proto je prvním krokem houbičku ponořit do teplé vody na tak dlouho, dokud se neroztáhne a nebude krásně měkká. Po namočení jemně vyždímejte přebytečnou vodu. Tím ji připravíte k použití. S nákupem této houbičky však nemusíte měnit ani své oblíbené čistící produkty. Stačí na ní v této fázi nanést váš oblíbený čistící gel nebo vodu, pleť vyčistit a opláchnout. Za pomoci lehkých kruhových pohybů po celé tváři dopomáhá k odstranění make-upu a každodenních nánosů nečistot, k čemuž je speciálně určena houbička klenutě tvarovaná a čistá, bez přidaných výtažků.

Reklama
Zdroj článku:
Štěpánka Edlová
Reklama