Viktor Mrkvička

Viktor Mrkvička

Rád poznávám nové věci a nabývám nových informací a znalostí. Dělá mi radost, když můžu tyto vědomosti následně předat i dál, a obohatit jimi tak například čtenáře mých článků.

Již od svých dětských let jsem si pohrával s myšlenkou věnovat se ve volných chvílích spisovatelskému řemeslu. Od smyšlených příběhů jsem se pak díky svému studiu přesunul k tvorbě odborných článků a diplomových prací, abych se nakonec dostal až k psaní textů pro širokou veřejnost.

Období našich dějin je z mého pohledu velmi lákavým subjektem pro vědecké i amatérské bádání. Historie – a zejména záznamy o ní – nám nabízí jedinečnou příležitost nastavit životu na naší planetě zrcadlo, ve kterém můžeme vidět řadu na první pohled nepozorovatelných věcí, ze kterých se však můžeme poučit i dnes. Seznamovat tak čtenáře s tím, co se v minulosti odehrálo, je velmi příjemná forma propojení historie se současností, a do jisté míry také možnost více či méně ovlivnit i budoucnost.

Nejvíce mě baví tvořit články o zajímavých osobnostech a místech, o nichž se v učebnicích dějepisu příliš nehovoří. O to více fascinující příběhy však tyto objekty a subjekty mohou vyprávět.

E-mail autora [email protected]