Video virál: Včely spolupracují na otevření lahve s limonádou

Video virál: Včely spolupracují na otevření lahve s limonádou

Foto: Elly Miller / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Video, kde včely spolupracující na otevření láhve, přitáhlo miliony sledujících. Bezobratlí živočichové jsou všeobecně známí pro svoji inteligenci a schopnost týmové spolupráce.

Bezobratlí je velká skupina živočichů, představující asi 95 % všech živočišných druhů. Chybí jim obratle. Řadí se sem všichni živočichové kromě obratlovců.

Video, na kterém dvě včely společně pracují na otevření láhve šumivého nápoje, přilákalo na Twitteru ke zhlédnutí miliony sledujících.

Na videu jsou vidět dvě včely, které unisono pracují na otevření láhve s ikonickou pomerančovou perlivou limonádou oranžové barvy Fanta.

Podle držitele licence na video „ Viral Hog“, který v neděli sdílel záběry na YouTube, byl natočen 17. května v brazilském São Paulu.

„Video bylo natočeno během mé polední pauzy. Dostala jsem limonádu od zákazníka, ale brzy mi ji včely ukradly,“ sdělila k videu jeho autorka.

https://twitter.com/Independent/status/1397810550122467329?s=20

Při natáčení je slyšet ženu, jak říká v portugalštině: „Včely se spojily, aby mi ukradly limonádu“.

Reklama

"A udělají to," řekne, než včely konečně zvednou víčko láhve Fanty, „Podívejte, tak snadno ... Sakra!"

Uživatele Twitteru tyto dvě včely ohromily natolik, že v pouze v úterý mělo 3,4 milionu shlédnutí. Sdílel jej „Buitengebieden“.

„Neuvěřitelné, jaká radost se dívat," napsal uživatel Twitteru. „Vrozená inteligence přírody!"

„Kdo potřebuje otvírák na lahve, když můžete přimět dvě včely, aby to udělaly za vás," napsal další sledující.

https://www.youtube.com/watch?v=p8fspqCKiVM

Včely jsou všeobecně známy svojí inteligencí a jsou často nuceny přizpůsobovat se různým zdrojům potravy a novému prostředí.

Ve skutečnosti včely společně vytvářejí úly a létají až do vzdálenosti 5 km, aby našly kvetoucí rostliny a další zdroje nektaru, podle serveru The Conversation.

„Mravenci, včely a termiti mají velmi vysokou míru inteligence," řekl serveru Atlas Obscura biolog a specialista na bezobratlé Marc Srour. „Musí rozpoznávat své kolegy z hnízda, [a] často s nimi komunikovat."

Ačkoli šumivé nápoje, včetně Fanty s pomerančovou příchutí, nejsou přirozeným zdrojem nektaru, stále přitahují nejenom včely, ale i další hmyz.

Reklama
Reklama