Obyčejná miska se solí může být tím nejchytřejším doplňkem interiéru, jaký si můžete pořídit

Obyčejná miska se solí může být tím nejchytřejším doplňkem interiéru, jaký si můžete pořídit

Foto: Enez Selvi / Shutterstock

Publikováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Věci, které máte běžně doma, vás často nijak zvlášť neohromí. Sem tam květina. Tuhle vonná svíčka. Možná difuzér. Nebo třeba keramický slon pro štěstí. Ale co kdybychom vám řekli, že obyčejná miska se solí může být tím nejchytřejším doplňkem interiéru, jaký si můžete pořídit?

Obsah článku
  1. Co je to za nový trend?
  2. Sůl jako tichý bojovník proti vlhkosti a plísním
  3. Pohlcovač pachů, který nezklame
  4. Antibakteriální efekt bez chemie
  5. Očista prostoru podle feng shui
  6. Pomocník pro klidnější spánek
  7. Domácí wellness za pár korun
  8. Kam tedy postavit misku se solí?

Žádná magie. Žádné ezo triky. Prostě a jednoduše věda a zkušenosti. Tenhle tip je tak jednoduchý, že si za chvíli budete ťukat na čelo, proč už sůl dávno nenecháváte v každém rohu bytu. Navíc by vám to doporučil i nejeden odborník.

Co je to za nový trend?

Miska se solí na nočním stolku? V kuchyni? Nebo snad v koupelně? Ne. Nejedná se o kulinářské kouzlení. Ani o minimalistickou dekoraci. A přesto se o téhle malé bílé hromádce mluví čím dál častěji.

Někteří tvrdí, že dokáže proměnit atmosféru celého domova. Jiní na ni nedají dopustit kvůli čistě praktickým důvodům. Ale co přesně se skrývá za touto jednoduchou, a přesto překvapivě účinnou ingrediencí domácí pohody?

Sůl jako tichý bojovník proti vlhkosti a plísním

Nejste zrovna fanoušci plísně? Sůl dokáže absorbovat vlhkost ze vzduchu jako houba. Položte misku se solí do rohu koupelny. Třeba na okenní parapet nebo poblíž kuchyňské linky. Uvidíte rozdíl. A co víc? Pomáhá udržet i stěny suché a voňavé. Tajný tip babiček i stavebních inženýrů.

Pohlcovač pachů, který nezklame

Zapomněli jste otevřít okno po smažení řízků? Sůl absorbuje pachy z cigaret, jídla, kočičího záchodu i vlhkých bot. A když k ní přidáte pár kapek esenciálního oleje (třeba levanduli nebo eukalyptus), máte DIY pohlcovač a osvěžovač vzduchu v jednom.

Antibakteriální efekt bez chemie

Sůl není parádní jen na domácí peeling. Má i mírně antibakteriální účinky. V prostoru, kde se často pohybuje hodně lidí, může miska se solí pomoci redukovat množství bakterií ve vzduchu. Žádné vědecké sci-fi. Jen dobrý starý trik přírody.

Očista prostoru podle feng shui

Dobře, přiznejme si to. Občas máme pocit, že je doma něco špatně. Jako kdyby se tam válela nějaká těžká energie. Právě tady přichází na scénu sůl. V alternativních směrech se používá k očištění prostoru od negativní energie. Stačí ji položit do místnosti, nechat působit a po pár dnech vyměnit.

Pomocník pro klidnější spánek

Trápí vás neklidné noci? Miska se solí na nočním stolku (ideálně s trochou levandule) může pomoci pročistit vzduch kolem vás. Vytvoří tak příjemnější prostředí ke spánku. Nečekejte zázraky za první noc. Ale jemné změny můžete pocítit rychle.

Domácí wellness za pár korun

Na závěr něco pro milovníky krásy. Sůl se hodí i jako přírodní kosmetický pomocník. Mít ji připravenou v koupelně znamená být vždy o krok blíž k rychlému domácímu peelingu. Nebo třeba k relaxační koupeli. Stačí voda, pár minut a máte pocit, jako byste si odskočili do lázní.

Kam tedy postavit misku se solí?

Nejlépe do místností s vyšší vlhkostí či špatnou cirkulací vzduchu. Nebo tam, kde prostě chcete pohodu. Koupelna, ložnice, předsíň, ale klidně i kancelář. Jen si dejte pozor, aby na sůl nedosáhly děti nebo zvířata. Na hraní ani na ochutnání se nehodí.

Reklama
Reklama