Tohle dělá v létě skoro každý Čech. A pak mu odejde iPhone
V poslední době si možná všímáte, že se váš iPhone často zahřívá více, než je zdrávo. Přehřívání telefonu není jen nepříjemný pocit při držení v ruce. Může to být signál, že mobil čelí vážnějším problémům.
Nebudete-li se o svůj iPhone správně starat, můžete nechtěně zkrátit životnost baterie. Může dojít ke snížení výkonu. Neočekávaným výpadkům nebo dokonce poškození důležitých komponentů.
Proč se iPhone přehřívá?
Někdy je za tím jasný viník. Třeba když ho necháte na přímém slunci během letního dne. Nebo když ho necháte pracovat na náročných úlohách příliš dlouho. Ale často si ani neuvědomujeme, že iPhony mají svou vlastní vnitřní teplotu. A tu musíme respektovat.
Odborníci se shodují: přehřívání není jen náhodný jev. Může signalizovat, že zařízení tzv. bojuje s něčím, co mu brání správně fungovat.
Co vše může stát za tím, že váš iPhone najednou topí?
- Náročné aplikace a hry, které vytěžují procesor.
- Aktivní GPS, Bluetooth či Wi-Fi, které běží na pozadí dlouhé hodiny.
- Nekvalitní nebo poškozené nabíječky, které vytvářejí přebytečné teplo.
- Používání telefonu při nabíjení. Známý hřích, kterému se raději vyhněte.
- Problémy s aktualizací systému nebo aplikací, které mohou způsobit, že telefon pracuje navíc.
- Vliv okolního prostředí. Horké počasí a přímé sluneční paprsky.
Co vám iPhone chce říct?
Než se váš iPhone vypne nebo zcela přestane reagovat, často vás upozorní na přehřátí. To se může projevit třeba tím, že:
- obrazovka ztmavne, nebo se zcela zčerná,
- se telefon vypne bez varování,
- v aplikacích přestane telefon správně reagovat,
- se zpomalí nabíjení, nebo nejde nabíjet vůbec.
Pokud se vám něco takového stane, je čas jednat. Ignorování může vést k vážným poškozením, která už nezachrání ani drahý servis.
Jak se vyhnout přehřívání? 4 chytré tipy
Nečekejte, až se z vašeho mobilního telefonu začne kouřit. Tady je pár osvědčených kroků, které vám pomohou udržet vaše zařízení v pohodě. A to i v těch nejteplejších dnech.
Zbavte se zbytečného zatížení
Pokud nejste zrovna v krizi a nepotřebujete telefon na plný výkon, vypněte aplikace běžící na pozadí. GPS, Bluetooth a Wi-Fi zapínejte jen tehdy, když je opravdu potřebujete. Udržujte systém a aplikace aktuální. Často totiž právě nové verze řeší problémy s přehříváním.
Vyhněte se přímému slunci a horku
Je to sice samozřejmé, ale mnozí z nás podceňují, jak velký vliv má okolní teplota. Telefon nenechávejte na palubní desce auta. Ani venku na stole nebo kdekoliv, kde by na něj mohly dopadat přímé sluneční paprsky. I malé stínění pomůže.
Pozor na nabíjení
Nejlepší je iPhone nabíjet na chladném místě a nedotýkat se ho během nabíjení. Pokud máte podezření, že vaše nabíječka není originální nebo kvalitní, raději ji vyměňte. Nekvalitní adaptér může přehřívání podporovat.
Dopřejte telefonu chladící pauzu
Když vidíte, že se telefon zahřívá, dejte mu pauzu. Vypněte ho nebo ho odložte do chladnějšího prostoru. Pro fanoušky technologií existují i speciální chladící podložky nebo pouzdra s lepší ventilací.
Přehřívání iPhonů není žádná banalita. S trochou péče a pozornosti dokážete prodloužit životnost svého zařízení. Vyhnout se nepříjemným překvapením a udržet svůj telefon v kondici.