Zaručené rady, jak si udržet štíhlou postavu

Zaručené rady, jak si udržet štíhlou postavu

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Jak si udržet štíhlou postavu, tak abyste se nemusela trápit hlady? Zkusila jste už několik různých diet, ale s žádnou jste se nedostala na vaši vysněnou váhu? Nemusíte procházet drastickými dietami, stačí jen několik málo jednoduchých změn v jídelníčku a vydržet.

Vyzkoušejte naše 4 tipy, jak si udržet štíhlou postavu a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví.

1. Vyměňte bílé pečivo za celozrnné

V první řadě změňte své stravovací návyky a vyměňte bílé pečivo za celozrnné. Ano, je sice o trochu dražší, ale také obsahuje méně kalorií a dodá vašemu tělu potřebné vitamíny a minerály. V podstatě se zaměřte na jakékoliv pečivo vyrobené z celozrnné mouky. Díky celozrnnému pečivu budete mít delší dobu pocit nasycení. Do jídelníčku zařaďte také rýži a těstoviny.  Připravte si denně 3-8 porcí v závislosti na vašem věku a aktivity. 

Jak by jedna porce měla vypadat?

  • ½ plátku celozrnného chleba
  • 125 g nebo ½ hrnku rýže nebo těstovin
  • 5 celozrnných krekrů

2. Zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu

Ke každému jídlu si připravte také ovocný salát nebo zeleninovou přílohu. Nejen že snížíte příjem kalorií, ale také dodáte vašemu tělu základní vitamíny a potřebné živiny. Vzhledem k obsahu vlákniny v ovoci, budete mít pocit nasycení delší dobu po jídle. Naplňte si ledničku či spíž zeleninou a při kručení v břiše sáhněte po mrkvi nebo si udělejte zeleninový salát z okurky a rajčat. Zeleninu a ovoce si můžete také zamrazit. Díky tomu neztratí potřebné vitamíny a minerály.

Reklama

Doporučená denní porce:

  • 175 - 350g ovoce
  • 150 - 450g zeleniny

3. Vyhněte se rychlému občerstvení

Jídlo z rychlého občerstvení vám ke štíhlé postavě určitě nepomůže. Pokud jste tedy milovníci hamburgerů a podobných druhů potravin, vyhněte se jim obloukem. Určitě jste si všimli, že jakmile sníte hranolky, nebo hamburger, pocit zasycení vám dlouho nevydrží. Je to díky tzv. prázdným kaloriím. V těchto pokrmech totiž převažuje energetická hodnota potravin s přidanými cukry nad ostatními. A díky tomu cítíte hlad dříve, než např. po celozrnné svačině s ovocem.

4. Najděte si koníček a nemyslete na jídlo

A čtvrtá rada zní, najděte si koníček, který zaměstná váš mozek a vy nebudete muset myslet na jídlo. Ne vždy jíme pouze ve chvíli, kdy máme hlad. Může to být také způsob, jak zahnat nudu. Nebo jíte, prostě proto, že na jídlo myslíte a nedokážete se od toho nikterak odpoutat. Položte si vždy otázku, zdali opravdu máte hlad a pokud ne nejezte a zabavte se jiným způsobem.

Doporučené aktivity:

Čtení, malování, hraní pc her, zavolejte kamarádce, DIY tvoření, jděte na procházku, pište knihu, háčkujte, pleťte, tvořte. Záleží jen na vás, k čemu máte vlohy a co vás skutečně zabaví.

Reklama
Zdroj článku:
wikihow.com
Reklama