Reklama

Starověký Egypt láká svou barvitou historií, architekturou i náboženstvím. Chvilku se zastavte a zjistěte, co všechno si pamatujete

Starověký Egypt láká svou barvitou historií, architekturou i náboženstvím. Chvilku se zastavte a zjistěte, co všechno si pamatujete Foto: akimov konstantin / Shutterstock
Publikováno:
1 min

V Egyptě jsou počátky jedné z nejstarších civilizací. Oplývá nespočetným množstvím archeologických nálezů, ale také dochovaných artefaktů a doložených událostí a příběhů. Je toho tolik… Tak schválně, na kolik odpovědí si vzpomenete.

Reklama

Starověká egyptská civilizace se rozvíjela po více než 3 tisíciletí. Říká se jí také faraonská civilizace. Na tomto způsobu vnímání panovníka byl celý Egypt postavený. Vše se točilo právě kolem něj. Ať už šlo o kulturu, náboženství, politiku nebo ideologie. 

Svou největší slávu zažil Egypt ve druhé polovině 2. tisíciletí př. n. l. Země rozkvétala po kulturní i politické stránce, ale to nešlo udržet navždy. Následoval pozvolný úpadek. Přesto se dochovala úžasná svědectví o neuvěřitelně vyspělé společnosti, která ovlivnila zbytek světa.

Reklama
Reklama