Cascara: Výjimečný nápoj pro milovníky kávy i čaje

Cascara: Výjimečný nápoj pro milovníky kávy i čaje Foto: www.kofishop.cz
Publikováno:
Komerční článek
4 min

Cascara je výraz pro sušené slupky kávových třešní, je to tedy samotný obal vzácného kávového zrna. A má rozhodně co nabídnout! Nápojům z cascary se často říká kávový čaj nebo čajová káva. Cascara je zajímavá svým složením a nižším obsahem kofeinu než samotná káva. Kávové třešně jsou lahodně nasládlé a aromatické. Čaj z kávových třešní skrývá jemné tóny hrušek, šípků a třešní.

Tak dlouho v EU zakazovaná

Plody kávovníku byly klasifikovány Evropskou unií jako nová potravina, a spadají tak pod nařízení o "Novel Food ". Jako taková však kávová třešeň ani její sušená slupka neměly dlouhá léta schválení. Ačkoli se nápoj ze sušených kávových třešní popíjel již mnohem dříve.

Povolení EU v únoru 2022 ukončilo dlouholeté tahanice o to, které části kávovníku jsou v EU povoleny jako potravina. Od té doby lze sušené dužiny (tj. slupky nebo dužina) kávovníku, i nálevy z nich vyrobené, uvádět na trh jako tradiční potravinu ze třetí země.

Slupky kávových třešní, Zdroj: kofishop.cz

A tak přichází díky KOFISHOP.CZ na český trh Cascara PACHA MAMA, Superfood, novodobý energetický napoj s kofeinem.

Cascara je výraz pro sušené slupky kávových třešní, je to tedy samotný obal vzácného kávového zrna. A má rozhodně co nabídnout! Kávové třešně Cascara PACHA MAMA jsou lahodně nasládlé, aromatické a mají zemitou chut´. Čaj z kávových třešní PACHA MAMA skrývá jemné tóny hrušek, šípků a třešní. 

Ovocně-aromatická kofeinová vzpruha s čistě přírodními ingrediencemi, která díky přírodnímu obsahu fruktózy nevyžaduje žádný další cukr. V této podobě si Cascara PACHA MAMA jistě vybojuje místo v kavárnách a věříme, že i díky obsahu značného množství antioxidantů, minerálů a vitamínů také u sportovců.

Cascara a kofein

O Cascaře a kofeinu koluje mnoho mylných fám a představ. Stejně jako zrnková káva obsahuje kofein i Cascara. Kofein chrání zrno před nemocemi a škůdci. Obsah kofeinu v Caskaře je nižší než v zelené nebo pražené kávě. Ze studií, které jsme si nechaly vypracovat vyplývá, že 100 ml nápoje ze 3 g Cascary obsahuje 11,4 mg kofeinu po 8 minutách louhování. Ačkoli je třeba provést ještě mnoho výzkumů, existuje souvislost mezi odrůdou kávy a obsahem kofeinu v Cascaře, a to i v případě, že jsou odrůdy pěstovány za stejných podmínek.

Ne každá odrůda kávy je pro Cascaru stejně vhodná. "Z kávové třešně určité odrůdy se může připravit dobrá káva, ale to neznamená, že z ní automaticky vznikne aromatický čaj Cascara.

Kofishop.cz vám nabízí Cascaru té nejvyšší chutě a kvality, to potvrzuje i německý kávový expert a someliér Thomas Eckel.

Kávové třešně, Zdroj: kofishop.cz

CASCARA PACHA MAMA má budoucnost

Uvedení Cascary na trh EU pozitivně změnilo trh, protože Cascara je udržitelný a ekonomicky hodnotný produkt. Pomáhá zajistit, aby bylo využito co nejvíce kávovníku a aby pěstitelé kávy mohli využít další zdroj příjmů. A navíc je chutná, a to i jako studený nápoj. Pro milovníky moderních a zdravých nápojů KOFISHOP.CZ připravuje sirup. První receptury na Cascara sirup jsou již na světě a my věříme že v blízké době uvedeme Cascarový sirup na náš trh. 

Cascara  je úžasná vzpruha nejen do kanceláře či po náročném dni, ale její blahodárné účinky uvítají zajisté i dospělí sportovci. Působí stimulačně na metabolismus, zrychluje ho a podporuje přirozené spalování tuků. Je to přirozený zdroj energie bez cukru a dalších přísad.

Příprava nápoje: 1 až 2 polévkové lžíce/na šálek (250 ml) čaje z kávových třešní zalijte vroucí vodou a nechte 4-8 minut louhovat. Tak se vyvíjí chuť a požadované látky (jako kofein, antioxidanty, ...). Můžete si ho vychutnat teplý nebo studený s kostkami ledu pro energizující osvěžení nebo dochucený zázvorem, skořicí nebo kardamomem. Vhodné také pro French press.

Pro čtenáře je na Kofishop.cz připravena odměna v podobě 10% slevy s kódem Cascara2023 na nákup od 100 Kč, s platností až do 30. srpna

A kdo by přece jen upřednostňoval kávu tak máme v nabídce 100 % Arabiku PACHA MAMA samozřejmě také v bio kvalitě, kterou nám praží osobně Thomas Eckel v Murnau. 

PACHA MAMA vysoce kvalitní bio káva z peruánské vysočiny, snažíme se abychom zlepšili finanční situaci drobných pěstitelů ve vesnici Miguel Grau. Aby mohli pěstováním kávy dosáhnout solidní obživy, ale zároveň chránit životní prostředí. Cooperativa  CACI SATINAKI sdružuje 50 pěstitelů kávy. a podporuje a vzdělává místní farmáře a jejich rodiny. Pokud chcete zjistit více informaci o produktu nebo přímo kooperativě navštivte naše stránky.