Záhada opuštěného mláděte, kterou ještě nikdo nerozkryl

Záhada opuštěného mláděte, kterou ještě nikdo nerozkryl

Foto: Daniel X D / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Mnoho lidí si myslí, že pandy jsou černobílé, se dvěma černými kruhy pod očima na velkých bílých hlavách a párem malých černých uší. Vypadají roztomile a jsou velmi roztomilé. Ale…

Roztomilých pand není nikdy dost a Čchi-caj je nyní jednou z nich. Když ho matka ve dvou měsících opustila, musel čelit šikaně ze strany ostatních pand. Čchi-caj, jehož jméno znamená ‚sedmý syn‘, byl nalezen jako slabé a zanedbané mládě pandy v přírodní rezervaci v pohoří Čchin-ling ve střední Číně. Jeho matka sice zmizela v džungli, ale bylo jisté, že je - černobílá.

Přenosem genů k odhalení záhady

Proto je skutečnost, že Čchi-caj má hnědou a bílou srst, ještě zajímavější. Vědci z Šen-si Giant Panda Breeding Center se domnívají, že je to kvůli vzácné genetické mutaci. Pozorováním a studiem vzhledu jeho potenciálního mláděte by se dostali o krok blíže k vyřešení záhady pandy hnědé. 

Z toho důvodu bylo medvídkovi (věk 9 let před zhruba pěti lety), jež se nikdy předtím nepářil, domluveno rande se „super zkušenou“ 18letou samicí pandy jménem Ču Ču. Pokud by se vše podařilo, bude ještě jedna panda hnědá, stejně jako Čchi-caj.

Ma Čchin-gij, ředitel veterinární nemocnice v Šen-si Giant Panda Breeding Center, řekl, že nebyly učiněny žádné závěry ohledně zbarvení pandy Čchi-caj, ačkoli se návrhy pohybovaly od argumentu, že by mohlo být důsledkem příbuzenské plemenitby až po albinismus.

Spokojený život v údolí

Panda hnědá v pohoří Čchin-ling, Čína. Fotka od canghai76 / Shutterstock

Mezitím si Čchi-caj užíval spokojeného života v údolí Foping Panda a časy, kdy mu jiné pandy kradly jídlo, byly minulostí. Měl osobního pečovatele, který plánoval svůj život podle plánu krmení. Ošetřovatel vstával v 6 hodin ráno a chodil spát o půlnoci, jen aby zajistil Čchi-cajovi plné břicho a bezpečí.

„Je pomalejší než ostatní pandy, ale je také roztomilejší," řekl chovatel medvídka serveru MailOnline a popsal medvěda jako „jemné, vtipné a rozkošné" zvíře.

Hnědák konečně otcem?

Podle serveru Day Day News se po několika neúspěšných pokusech o páření a umělé oplodnění s Ču Ču, medvídek ve středních letech zamiloval do pandy An An, která údajně již porodila jeho mládě.  V únoru letošního roku sever napsal, že se ale čeká na testy otcovství, které určí, zda je Sedmý syn opravdu otcem a zda přenesl svoje vzácné hnědé geny na svého potomka.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama