Kvíz: České duety 80. let. Zavzpomínejte na ty největší hity

Kvíz: České duety 80. let. Zavzpomínejte na ty největší hity

Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Publikováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

V 80. letech se na českém hudebním poli začaly objevovat duety, tedy písně pro dva zpěváky. Složení bylo různé. Tato forma získávala pomalu na oblíbenosti.

Marie Rottrová tvoří duety například s Karlem Gottem, Petrem Němcem, Jiřím Bartoškou či s Karlem Černochem a Jiřím Kornem nebo s Viktorem Preissem. Petra Janů zpívá ve dvojici například s Hanou Zagorovou „Já o něm vím své“ nebo také s Věrou Špinarovou.

Dvojice Petr Kotvald a Stanislav Hložek jsou v éře 80. let velmi populární. Nazpívali například „Můj čas“, „Holky z naší školky“, nebo „Malá“. Iveta Bartošová zpívala duety s Petrem Sepéši nebo také s Jožkou Černým. Věra Špinarová zpívala například s Karlem Gottem, s Karlem Černochem nebo s Vítězslavem Vávrou.

Jak jste na tom se znalostmi o českých hitech 80. let si můžete v kvízu ověřit.

V 80. letech další klíčovou postavou je zpěvačka Věra Špinarová. Své fanoušky i odbornou veřejnost dokázala ohromit svým neuvěřitelně silným a plným hlasem. V dětství hrála na housle a na kytaru. Velký úspěch přišel s albem „Meteor lásky“. S úspěchem zpívala píseň „Bílá Jawa 250“ nebo „Jednoho dne se vrátíš“.

Reklama

Důležitým zpěvákem této éry je také vynikající tanečník a muž, který dovede perfektně stepovat Jiří Korn. Zazpívá vám hity jako „Ještě tě mám plnou náruč“, „Chci tě mít“ nebo duet s Karlem Gottem „Karel nese asi čaj“ .

Legendární skupina Olympic také obohatila svým repertoárem dekádu osmdesátých let. Píseň „Jasná zpráva“ zná snad každý. Text pojednává o nešťastné lásce – když vás opustí dívka, se kteoru jste společně bydleli, není lehké zapomenout. Myslím si, že nejen kapele Olympic v čele s Petrem Jandou schází osmý den v týdnu. Z písně se stal nehynoucí hit „Osmý den schází nám“. Stejně tak velký úspěch sklidil a stále sklízí song „Okno mé lásky“, ve kterém se interpret zamýšlí nad otázkou, s kým je jeho láska, když není s ním. Tato píseň je plná lásky a starostlivosti k milované osobě.

Kapela Olympic přispívá svou tvorbou do rockového žánru. Jméno kapely bylo změněno. Dříve se toto seskupení jmenovalo Karkulka (Karlínský kulturní kabaret). Manažer kapely Josef Smeták překřtil tuto kapelu. Současnými členy jsou Petr Janda, který je hlavním zpěvákem, dále hraje na kytaru, Milan Broum, který zpívá a hraje na baskytaru, a Martin Vajgl, který zpívá a udává rytmus na bicích nástrojích.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama