Životní kotrmelce zlaté české slavice Evy Pilarové

Životní kotrmelce zlaté české slavice Evy Pilarové

Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Publikováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

V šedesátých a sedmdesátých letech Eva Pilarová doslova září na pěvecké scéně, je hvězdou mnoha hitů a profesní úspěchy stoupají do oblak. Jak to měla ale v osobním životě? Soukromí má k pohodové idyle daleko. Hemží se doslova problémy.

Za svobodna Eva Bojanovská se narodila do rodiny krejčího a švadleny. Učarovala jí ovšem hudba a už jako dítě šla cílevědomě za svým cílem. Zpívala se sborem a hrála na klavír. V roce 1958 maturovala na Vyšší hospodářské škole, ale její kroky vedly opět za hudbou. Jeden rok věnovala studiu operního zpěvu v Brně na JAMU, posléze ale přesídlila do Prahy a rozjela naplno svoji pěveckou kariéru.

Tři svatby Evy Pilarové

První velká láska Milan Pilar

Ještě na studiích na Jamu se seznámila s prvním mužem Milanem Pilarem, který jí dovedl do Prahy. Velká láska ale vyhasla záhy po narození jejího jediného syna v roce 1962. Milan Pilar se nevrátil ze zájezdu. Pro Evu nastaly krušné časy výslechů, výhrůžek a odebrání pasu. Ačkoliv měla našlápnuto ke světové kariéře a souhlasila s rozvodem, „na Západ“ už vycestovat stejně nesměla.

Rajský život s druhým manželem opět nevyšel

Přes všechny ústrky a cenzury se láska Evě Pilarové nevyhýbala, ba naopak druhá svatba byla doslova pohádková. Jaromír Mayer, idol dívek a žen, jí po čtyřech letech známosti dovedl k oltáři v Paříži. Rozvod ovšem na sebe nenechal dlouho čekat a byl mnohem méně romantický. Mayer se nemohl smířit s většími úspěchy své manželky Evy Pilarové.

Až třetí volba byla tou správnou

Po dlouhé době, kdy se zpěvačka už prakticky zařekla, že s muži jednou provždy skončí, v roce 1983 jí vstoupil do života hotový anděl. Byl jím obětavý tanečník z Alhambry Jan Kolomazník. Jejich životy se prolnuly a během společných let spolu prožili krásné chvíle nejen na chalupě v přírodě. Ve chvílích nemoci o sebe navzájem pečovali a Jan Kolomazník splnil vše, co před oltářem slíbil. Po boku své ženy zůstal pouze v dobrém až do její smrti.

Eva Pilarová s jejím třetím manželem Janem Kolomazníkem.
Eva Pilarová s jejím třetím manželem Janem Kolomazníkem | Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Další muži v životě Evy Pilarové

Životem Evy Pilarové, pohledné blondýny, prošlo pochopitelně více mužů. Jedním z partnerů byl třeba Karel Vágner, ovšem rozchod pravděpodobně proběhl ve zlém. Za zmínku určitě stojí vážný vztah, který málem končil veselkou s rockerem Pavlem Sedláčkem, nebo souznění se zpěvákem skupiny Žlutý pes Zdeňkem Juračkou. Zajímavostí je notně zaprášená a desítky let stará historka z pera Ladislava Štaidla, která spatřila světlo světa v knize Víno z hroznů. Líčí letní romanci na Kubě, kde aktéry měla být právě zpěvačka Eva Pilarová a autor knihy. 

Reklama
Zdroje článku:
Reklama