Příběh: Proč přestat co nejdříve kouřit?

Příběh: Proč přestat co nejdříve kouřit?

Foto: Africa Studio / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Říká se tomu špatné návyky, protože nepřinášejí žádné výhody. Lidstvo však pokračuje v budování alkoholu a tabáku v neužitečném kultu. A i když každý z těchto koníčků táhne nejnepříjemnější důsledky pro zdraví, jen málo lidí je schopných, aby tuto „radost“ odmítli.

37 letá Alla byla horlivým zastáncem kouření už 20 let. Dovolila si být bez cigarety jen v těch dnech, kdy trpěla zimou. Ale problémy s plícemi a kůží ji přinutily, aby přehodnotila obvyklý postoj a ve svém životě hodně změnila.

Co se stane po ukončení kouření

„Poprvé jsem na plesu kouřila ve věku 17 let a od té doby jsem se s cigaretou spřátelila. Líbilo se mi kouřit a ani jsem nepřemýšlela o tom, že se vyplatí rozloučit se s tímto škodlivým zvykem.

Jednou jsem se přihlásila do posilovny, abych protáhla svou postavu, a se zklamáním jsem si uvědomila, že dech již není stejný. Před trenérem bylo zatraceně nepohodlné, že jsem po dvou minutách na běžeckém pásu zalapala po dechu, srdce bušilo jako zvon ... "

„Vzpomínám si, že jsem šla pryč do šatny a hodila jsem dosud nenačatou krabičku do odpadkového koše. To byl začátek mé nikotinové cesty, na kterou jsem nyní hrdě chodila šest měsíců.

První večer jsem ani necítila náznak závislosti – vrátila jsem se z tělocvičny tak unavená, že jsem usnula hned, jak jsem vlezla do postele. Příští den však byl pátek, večer jsem trávila ve společnosti filmů, piva a samozřejmě cigaret.“

Reklama

„V neděli jsem se probudila s hroznou zimnicí, takže jsem nemohla přemýšlet ani o jídle, natož o kouření. Ale v pondělí se můj stav zlepšil a bylo obtížnější bojovat s trvalým zvykem. Rozhodla jsem se experimentovat s elektronickou cigaretou.

Už v úterý večer cigareta došla a bylo to málo. Byla jsem nervní. Křičela jsem na nejlepšího přítele a kočku. Brzy jsem se musela omluvit oběma. Znovu jsem šla spát dřív. Zdál se mi sen o cigaretě. "

Druhý týden jsem zacítila pach tabákového kouře, když soused vyšel kouřit na chodbu. Už to udělal dřív, ale skoro jsem to necítila. Teď jsem téměř zvracela. "

„Rozhodla jsem se strávit Silvestra s přáteli, a to byla velká výzva. Ve společnosti 5 lidí, kteří chodí kouřit každých 15 minut, nebylo těžké kouřit. Chtěla jsem si potáhnout ještě jednou, ale bála jsem se ztratit všechny výsledky.

„Po třech měsících jsem kvůli opuštění od piva a cigaret jezdila na kole. Někdy chodíme s kolegy jezdit. Mimochodem, teď pracuji v restaurace, a tam je poměrně drsná pracovní doba – od 16 do 3 do noci, v halence, sukni a na podpatcích. Kdybych pokračovala v kouření, pak bych se zaprvé neusadila, a zadruhé bych takovou zátěž prostě nezvládla.“

Jak vidíme, odmítnutí ženy kouřit jí pomohlo v mnoha aspektech zlepšit její život. Proces rozloučení se se závislostí samozřejmě nelze nazvat jednoduchým, ale s náležitou vůlí, jak vidíme, je to docela reálné. A přestože se osvobození od cigaret nezbavíte všech problémů na světě, bude to jistě život mnohem zdravější a delší.

Reklama
Zdroj článku:
takprosto.cz
Reklama