Vodní ráj pro plavce i potápěče: V Polsku je nově otevřen nejhlubší bazén na světě

Vodní ráj pro plavce i potápěče: V Polsku je nově otevřen nejhlubší bazén na světě

Foto: Kamil Macniak / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Polsko stále nepřestává překvapovat, a teď všechny ohromilo svým unikátem. Otevřelo totiž nejhlubší bazén na světě, a se svými 45,5 metru se tam řadí mezi ty opravdu nejhlubší. Fanoušci potápění tak nemusí cestovat do exotických destinací.

Takzvaný „Deepspot“, v překladu hluboké místo, jak je bazén nazvaný, se rozkládá v polském městě Mszconów, jihozápadně od hlavní města Varšavy. Hlavní část bazénu je hluboká 20 metrů, pokud však potápěči mají odvahu, mohou se ponořit i hlouběji. Pokud ale nejste fanoušky plavání, můžete se na hluboký bazén a jeho potápěče podívat skrze prosklený tunel, který vede středem bazénu. Středisko také nabízí hotelové pokoje s výhledem na bazén, konferenční místnosti i restaurace.

Celý tento komplex je určen jak pro zkušenější, tak i pro amatérské potápěče, a slouží i jako výukové středisko. Nádrž bazénu je naplněna celkem 8 tisíci kubickými metry vody, což je asi 27krát více, než má běžný bazén dlouhý 25 metrů. Bazén má několik síní, které jsou navrženy tak, aby působily dojmem, že se opravdu nacházíte v moři. Potápěči zde mohou najít mayské ruiny, podvodní jeskyně i ztroskotaný člun.

Dosavadním nejhlubším bazénem světa byl bazén nacházející se v italském městě Montegrotto Terme, a je nazvaný Y-40, který byl zapsán v Guinessově knize rekordů. Je hluboký 42 metrů, Polsko jej překonalo o pouhých 3,5 metru.Polsko si ale svůj rekord neudrží příliš dlouho, jelikož v anglickém městě Colchester se staví bazén Blue nAbyss, který má dosahovat hloubky až 50 metrů.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama