Rozpraskané suché paty? Desetiminutová pohotovostní pedikúra pro pěkné nohy v létě

Rozpraskané suché paty? Desetiminutová pohotovostní pedikúra pro pěkné nohy v létě

Foto: VGstockstudio/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Doba sandálků, pantoflí a žabek je v plném proudu, ale jak v nich vypadají vaše paty a celkově holá chodidla? Naučte se desetiminutový pohotovostní postup, jak si udělat pedikúru rychle a v domácím prostředí. Příště už jistě najdete více času a skočíte si na profesionální ošetření.

Krok za krokem

1. Lázeň

Do přenosného umyvadla natočte vlažnou vodu, aby byla nohám příjemná. Nemusí být úplně horká, (pokud si současně nechcete ohřát nohy), ale zase ne tak chladná, aby vás během pěti minut louhování nezačala studit. Přidejte do ní buď koupelový koncentrát, nebo trošku sprchového gelu, aby se změkčila kůže na chodidlech.

2. Broušení

Nohy osušte. Na zem si položte ručník, aby se zachytila obroušená kůže. Pemzou či pilníkem krátkými tahy jedním směrem postupně chodidla obrušujte. Pohyb sem tam by vytvořil na kůži šupinky. Nejsušší bývají paty, snadněji se vám bude pracovat, když při jejich ošetření postavíte nohu na zem na špičku.

Tip na efektivnější obroušení:

Kosmetická poradkyně Lucie Fendrychová už spoustu let používá brusku na ošetření nehtů na nohou a nedá na ni dopustit. Byla zvědavá, jak se předvede elektrický pilník na suchou kůži chodidel s hlavicí s diamantovými krystalky. Jak popsala pro dámský časopis Vlasta, nezklamal ji. Jeho pořizovací cena je sice vyšší, ale v balení jsou i baterie, takže je možné přístroj nasadit okamžitě do akce. Dobře se drží. Nohy se obrušují nasucho. Pilníkem přejíždíte po kůži, neměl by „stát“ na jednom místě déle než 3 až 4 vteřiny, ab diamantové krystalky nezbrousily povrch kůže příliš. Nemělo by to pálit ani bolet. Napoprvé broušení příliš nepřehánějte, stačí tak 1 až 2 minuty. Po skončení je dobré na obroušená místa nanést pořádnou vrstvu krému. Paty jsou po použití viditelně hladší.

3. Maska

Části chodidla, které se při chůzi dotýkají země, jsou nejvíc namáhané a mají sklony vysušovat se, hrubnout a praskat. Právě na ně na pár minut naneste silnější vrstvu krému (na ruce, na nohy nebo tělové mléko). Nevstřebaný zbytek setřete papírovým ubrouskem.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama