Milionář odhalil záhadu úspěchu: Toto je nejjednodušší rada, jak zbohatnout

Milionář odhalil záhadu úspěchu: Toto je nejjednodušší rada, jak zbohatnout

Foto: Rido / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Jak se některým lidem podaří nashromáždit miliony na bankovním účtu? 30letý milionář, který si vše sám vydělal, vysvětluje, jak toho dosáhl za pouhých pár let.

Každý – většinou tajně, málokdy okázale - touží být bohatý a slavný. Podle Davida Bacha ale většina lidí dělá zásadní chybu. Kterou?  O tu se podělil se serverem Männersache.

„Pokud chcete zbohatnout, musíte udělat opravdu jen jedno rozhodnutí. Většina lidí to však prostě neudělá," říká muž se sumou se šesti nulami na účtu, samozřejmě myšleno v eurech.

Milionářské tajemství úspěchu

„Jakmile většina lidí začne vydělávat peníze, vyplácí je spoustě dalších lidí. Ale ne sobě," vysvětluje milionář ve své knize Automatic Millionaire: The Bombproof Guide to Getting Rich. Proto jeho rada všem vydělávajícím jednoduše zní: Vždy zaplaťte nejprve sami sobě!

Faktury je sice třeba uhradit, stejně jako nájem, kreditní karty, daně a tak dále, ale často nezůstane jen u jednoho. To je špatně.

Neplýtvejte penězi, šetřete!

Stačí si odkládat malou sumu, která roste. Fotka od Dmitry Lobanov / Shutterstock

„Tento systém je finančně kontraproduktivní," řekl Bach. V první řadě by si měl každý zaplatit sám sobě, i když je na začátku málo peněz. Stačí rozumně investovat 10 procent hrubého příjmu. Postupem času by se toto procento mohlo zvýšit až na 20 procent.

S hrubou mzdou 3 500 eur (88 tisíc korun) měsíčně se vám po roce nastřádá ohromných 4 200 eur (105 tisíc korun), pokud si každý měsíc odložíte deset procent stranou.

„Budete se divit, jak rychle si zvyknete vystačit s málem,“ slibuje milionář. „Nemůžeš utratit něco, co zrovna nemáš v kapse."

Reklama
Zdroj článku:
Reklama