Koronavirus: Amerika již také hlásí několik mrtvých

Koronavirus: Amerika již také hlásí několik mrtvých

Foto: Nicole Glass Photography / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Doktoři ve Washingtonu uvedli, že v neděli večer zemřela na koronavirus druhá osoba - muž v jeho 70. letech v pečovatelském zařízení poblíž Seattlu, kde byly desítky nemocných lidí a všichni byly testovány na virus.

Vědci již dříve uvedli, že virus mohl ve státě Washington cirkulovat již několik týdnů.

V prohlášení Public Health—Seattle & King County stálo, že muž zemřel v sobotu. V pátek lékaři uvedli, že muž ve svých 50 letech zemřel na koronavirus; první smrt na virus v USA. Oba měli zdravotní problémy a oba byli léčeni v nemocnici v Kirklandu ve Washingtonu na východ od Seattlu.

Washington má nyní 12 potvrzených případů.

Státní a místní úřady zintenzivnily testování nemoci, protože počet nových případů roste na celostátní úrovni s novými infekcemi oznámenými v Kalifornii, Floridě, New Yorku a Washingtonu.

Úřady v oblasti Seattlu v neděli večer ohlásily čtyři nové případy, včetně zesnulého muže. Byli diagnostikováni také dva lékaři v Kalifornii. Z nových případů ve Washingtonu byly dvě ženy, jedna v 80. letech a druhá v 90. letech. Obě byly v kritickém stavu. Muž v jeho 70. letech byl také v kritickém stavu. Všichni tři pocházeli ze zdravotnického zařízení LifeCare v Kirklandu ve Washingtonu, kde lékaři uvedli, že 50 lidí je nemocných a že jsou na virus testováni.

Prvním případem v USA byl muž ve Washingtonu, který navštívil Čínu, kde se virus poprvé objevil, ale několik nedávných případů v USA nemělo žádné známé spojení s cestovateli. V Oregonu státní zdravotní úřad v neděli oznámil, že byla pozitivně otestována již druhá osoba.

Reklama

V New Yorku úředníci v neděli potvrdili, že se žena během jejích 30 let nakazila virem při cestování v Íránu. Byla umístěna do karantény ve svém domě na Manhattanu.

Člověk ze San Antoniu v Texasu byl po návratu z čínského Wu-chanu několik týdnů ošetřován v místním zdravotnickém zařízení. Lékařská agentura uvedla, že pacient splnil kritéria pro uvolnění a byl asymptomatický. Soudce okresu Bexar Nelson Wolff řekl San Antonio Express-News, že pacientkou byla žena, která přišla do kontaktu s asi tuctem lidí v hotelu.

S pokračujícím spádem se viceprezident Mike Pence a ministr zdravotnictví a lidských služeb Alex Azar snažili ujistit americkou veřejnost, že federální vláda pracuje na tom, aby státní a místní úřady byly schopny otestovat virus. Oba během nedělního kola televizních diskusních pořadů uvedli, že státům a místním úředníkům bylo rozdáno tisíce dalších testovacích souprav.

"Lidé by měli vědět, že pro ně máme nejlepší systém veřejného zdravotnictví na světě," řekl Azar a dodal, že budou hlášeny další případy a že celkové riziko je pro Američany nízké.

Reklama
Zdroj článku:
huffpost.com
Reklama