Jak udělat váš život šťastnější?

Jak udělat váš život šťastnější?

Foto: Evgeny Atamanenko / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Snít je lidská přirozenost. V našich snech ztělesňujeme naše nejodvážnější plány, zlepšujeme se a žijeme odlišně.

Snění může a mělo by být, ale někdy se naše sny promění v lítost a pocity viny. Začneme litovat života, který jsme mohli mít. Mnozí to cítí, ale málokdo se s tím snaží něco udělat.

Vladimir Jakovlev si je jistý, že je nemožné se vzdát svých snů. Proto si něco řekneme o tom, jak změnit svůj život k lepšímu a přestat litovat, co by mohlo být.

Imaginární život

Vladimir Jakovlev v jednom ze svých videí vyprávěl příběh ve kterém říká: „Moji rodiče měli známého, který si každé ráno nalil sklenici brandy s plátkem citronu, pil, jedl a naříkal:"Ach, jak by bylo možné žít." Byl to nešťastný muž. Ne že by neměl štěstí v životě, měl dobrou rodinu, byt, auto. Ale kromě toho měl jiný, imaginární život.

A právě v tomto imaginárním životě je celý problém. Člověk si v sobě kultivoval po léta pocit viny, že nežije životem, který by mohl být. Každý den chodí do dvou pracovních pozic: do té, kterou má, a do té, která by mohla být, kdyby byl odvážnější nebo lepší.

Má také dva apartmány: v jednom žije a druhý je ten, který si nezasloužil. A s autem je stejný, s hodinkami, oblečením, spotřebiči a milionem dalších věcí. A s rodinou. Vedle něj jsou jeho blízcí a ti, kteří by mohli být, kdyby napravili nějaké nedostatky.

Zdá se, že dva životy pokračují paralelně a ve druhém, imaginárním, je všechno dokonalé, ale v reálném životě tomu tak není. A i když druhý život existuje pouze v představě, nebrání to tomu, aby se člověk neustále obviňoval ze skutečnosti, že ve skutečnosti nežije tímto způsobem. My sami kultivujeme tuto lítost, pocit viny, se kterým pak musíme žít.

Reklama

Každý zná lidovou frázi: „Snění není škodlivé“, ale to vše zpochybňuje správnost takových prohlášení. Zdá se, že v našem imaginárním životě není nic špatného, ​​protože to jsou jen sny. Je tu však jedna nepříjemná vlastnost: život, který jsme pro sebe vymysleli, zanedbává ten, který už máme.

Člověk se devalvuje a přestává se radovat z toho, co se s ním děje. Imaginární, vylepšené verze přátel a blízkých nás zbavují těchto lidí, protože je přestáváme oceňovat takové, jaké jsou.

A neexistuje žádný univerzální recept na štěstí, všechno záleží jen na vás. Nezáleží na tom, jestli máte 20 nebo 55 let, vždy je tu příležitost odhodit lítost, vinu a milovat život, který máte nyní. Vždy se snažte o lepší, ale nezapomeňte si vychutnat to, co máte tady a teď!

Reklama
Zdroj článku:
takprosto.cc
Reklama