Video virál ze zoo: Lidská a gorilí matka se vzájemně rozněžnily nad svými potomky

Video virál ze zoo: Lidská a gorilí matka se vzájemně rozněžnily nad svými potomky

Foto: Stephaniellen / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Mateřská láska je stejně hluboká jak u lidí, tak u zvířat. Dokonce je možné, aby člověk sdílel mateřské city se zvířetem, konkrétně člověčí matka s gorilí matkou. Podle virálního videa zveřejněného na YouTube návštěvníkem zoologické zahrady v Bostonu dokázal, že mateřství je ve skutečnosti spojovacím momentem a zážitkem pro oba živočišné druhy.

Video dvou matek - jedné lidské a jedné gorilí - dívající se na své potomky, bylo sdíleno 9. května po výletu jedné rodiny do zoo, napsal server Independent.co.uk.

https://twitter.com/Independent/status/1392100302531276801?s=20

 „Byla jsem v naprostém úžasu,“ řekla Emily Austinová z Maine pro News Centre Maine, která šla se svým manželem Michaelem a pětiměsíčním chlapcem Canyonem do Franklin Park Zoo, kde upoutaly jejich pozornost gorily nížinné.

„Stále se dívala za roh své jeskyně a já jsem si říkala, že se dívá na našeho Canyona," pokračovala paní Austinová s tím, že gorila jménem Kiki několik minut láskyplně pozorovala jejich spící dítě za sklem v pavilonu goril.

Austinová byla konsternovaná, když později Kiki vzala svého malého, sedmiměsíčního potomka Pabla, a vyzvedla ho přímo ke sklu, jak se psalo ve zprávách stanice NBC.

https://www.youtube.com/watch?v=wyBPj7XaN-E

Několik dalších minut se obě matky navzájem dívaly na své potomky, jako by to byly dvě matky, které se setkaly v jakémkoli normálním sociálním prostředí. Kiki viděla, jak paní Austinová drží své miminko za ručičku, a dokonce se několikrát pokusila dotýkat Canyona, chtěla ho pohladit, přestože je oddělovalo sklo.

„Její tvář vypadala tak milující. Ukazovala mi své dítě, já jí zase to moje,“ popsala Austinová.

Reklama
„Mateřská láska! Ach, ta nezná hranic! Je jako fontána, jejíž pramen nikdy nevyschne.“
(Marguerite Gardiner)

Canyon prý spal po celou dobu neskutečného zážitku. Paní Austinová se hodlá do zoo brzy vrátit,  aby mohla vidět svou novou kamarádku, také matku.

„Když jsem toho dne vešla do zoo, nikdy jsem si nedokázala představit, že tenhle zážitek zažijeme," řekla.

Gorily a lidé se na silné mateřské vlně spojili v roce 1996, kdy byl tříletý chlapec zachráněn gorilou v Brookfield Zoo v Chicagu.

Reklama
Reklama