Obloha ztemní jako ve filmu o konci světa. Meteorologové varují: Už dnes to praskne

Obloha ztemní jako ve filmu o konci světa. Meteorologové varují: Už dnes to praskne

Foto: FinkAndreas / Depositphotos

Publikováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Výjevy jako z postapokalyptického filmu. To bude středa, která připraví počasí, které s sebou ponese i jistou dávku nebezpečných jevů. Připravte se dopředu, ať nejste zaskočeni.

Obsah článku
  1. Ve středu se počasí opět pokazí
  2. Odpoledne a večer přijdou silné bouřky
  3. Nebude vedro, ale dusno
  4. Výstraha CHMÚ
  5. Silné a velmi silné bouřky

Bouřkové a proměnlivé počasí posledních dnů bude i nadále pokračovat. Po krátkém vydechnutí přijde další vlna bouřek. Mnohé z nich mohou být nebezpečné.

Čeká nás prudký vítr se silnými nárazy, bouřky a kroupy.

Ve středu se počasí opět pokazí

Středeční začne ještě docela slibně polojasným počasím.

Odpoledne a večer přijdou silné bouřky

Odpoledne a večer od jihozápadu zejména do Čech a na západní část Moravy dorazí mohutná tlaková níže, která s sebou přinese výraznou bouřkovou činnost.

Ojediněle tyto jevy mohou být i velmi silné. 

Nebude vedro, ale dusno

Zatímco během dne mohou teploty dosahovat až 23 °C, po bouřkové činnosti se o několik stupňů sníží.

Přesto pocitově tento den můžeme vnímat jako velmi teplý až dusný. Na vině je vlhkost, která je ve vzduchu již z předchozích dešťových a bouřkových vln.

Bouřka
Bouřka | Zdroj: jcpjr1111 / Depositphotos

Výstraha CHMÚ

Portál Českého hydrometeorologického ústavu vydalo na tento den výstrahu.

Ve středu, 4. 6. zhruba od 15 hodin, se budou tvořit nebezpečné bouřkové jevy. Vyhlášen je vysoký stupeň nebezpečí a trvat bude do druhé poloviny noci na čtvrtek 5.6.

Bouřky by měly být silné nebo velmi silné.

Silné a velmi silné bouřky

Tento meteorologický jev s sebou může nést intenzivní nárazy větru kolem 20 m/s. Ty mohou způsobit škody na střechách, mohou padat stromy nebo se lámat větve. Je tu i riziko výpadků elektrického proudu. Provázet je může i krupobití (kroupy do průměru 3 až 5 cm) nebo přívalové srážky.

V případě varování před silnými nebo velmi silnými bouřkami hrozí i riziko vzniku supercelárních bouří, ze kterých může vznikat tornádo. Toto varování však zatím vydáno nebylo.

 

 

Reklama
Zdroje článku:
Reklama