Video s trsajícími supermoderními roboty se stalo hitem internetu

Video s trsajícími supermoderními roboty se stalo hitem internetu

Foto: Phonlamai Photo / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Už jste to také viděli? Neuvěřitelné, jak jde pokrok vědy dopředu. Nejen, že dokáží tancovat, ale také vyskočí, kroutí zadkem, nebo stojí na jedné noze. A když se k hudbě připojí i další kousek v podobě robopsa, je o zábavu postaráno.

Pokrok nezastavíš

Kdo by neznal film Hříšný tanec. Ikonický film a ikonická píseň z něj – Do You Love Me? To je přesně ten nejlepší tip pro naprogramování supermoderních robotů. V písni se zpívá „Už mě miluješ, když umím tančit?“ a asi nebude nikdo, kdo by si tyto nové výdobytky moderní doby nezamiloval, když se naučily tak bezvadně trsat.

Robopes to umí pořádně rozjet

Nejprve se představí jeden robot a člověk nestačí žasnout. Umí otočku, hravě zvládne stát i na jedné noze. Když se pak objeví další a tancují synchronně, už si myslíte, že jste snad viděli všechno. Vtom se ale objeví robopes a ten všem dokáže, že to umí pořádně rozbalit! Okamžitě zastíní roboty a pozornost si ukrade zcela pro sebe. Možná vám spadne brada… Ale to není všechno! Ke konci se ještě objeví další robotické „cosi“ a paří to do rytmu stejně jako banda těch tří předchozích pařmenů.

Boston Dynamics

Video před časem zveřejnila společnost Boston Dynamics, která razí heslo: „Změníme vaši představu o tom, co roboti dokáží“. Vyrábějí například robota Strethe – ten je určen k automatizaci skladů. Další počin, Spot, dokáže automatizovat sběr a kontrolu dat. A kdo že to vlastně na videu trsal? No přeci Atlas, nejpokročilejší humanoidní robot na světě. K němu se přidal Spot, a ještě Stretch. Zkrátka skvadra, co to umí pořádně rozbalit.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama