Na tento hřích byste měla co nejdříve zapomenout

Na tento hřích byste měla co nejdříve zapomenout

Foto: Prostock-studio / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Máte čas chytit dech v nepřeberném množství úkolů? Podívejte se, jak si odpočinout a regenerovat svou sílu! Co děláš po práci? Jak vypadá váš moment?

Multitasking jako žena!

Odhaduje se, že žena pracuje asi 8 hodin denně, což je polovina vědomého dne (pokud předpokládáme, že spíme 8 hodin). To jsou však pouze odhady. Velmi dobře víme, že mnoho žen pracuje i po 8 hodinách v práci. Starají se o domov, děti, rodiče, chodí na další školení nebo provozují další obchod. Závěr? Pracovní doba žen je často 10 nebo dokonce 14 hodin. Jak se ukazuje, ženy hrály po několik staletí několik rolí současně. Postaraly se o domácnost, sami se vzdělávaly a pracovaly. A i když se časy mění, ženy se nevzdávají. Jsou stále silnější, stále více ambiciózní, stále více zaneprázdněni. Jsou však schopny najít si čas pro sebe v množství všech těchto úkolů? Přesvědčte se sami!

Mají ženy #timeformyself?

Májí spoustu volného času, hlavně proto, že spojují tolik sociálních rolí. Druhá otázka souvisí se skutečností, že ženy nechtějí a nemohou se vzdát, často berou příliš mnoho povinností. Bojí se workoholismu? Ženy naštěstí chápají potřebu odpočinku. Všichni víme, že bez dýchání taky nemůžeme existovat.

Snažte se udělat něco dobrého pro sebe. Víme, že relaxace je důležitá jak pro tělo, tak pro ducha. Co stojí za to se opravdu uvolnit a (ne)promrhat drahocenný čas, kterého máme stále velmi málo?

Nechte se zcela relaxovat. Světlo svíčky, váš oblíbený čaj s malinami a citronem nebo lahodné kávy Latte. Budete nejen relaxovat, ale také zapomenete na každodenní život.

Reklama

Nebo možná kino? Zavolej příteli nebo si vezmi svého muže s sebou. Jděte na dobrý film a pak na dlouhou procházku, která uklidní vaše smysly.

Pokud si opravdu chcete dát pauzu a mít více času, pak určitě zkuste jógu. Uklidní vás, uvolní, nechá vás vyrovnat se a protáhnout!

Když máte 1 hodinu

Pamatujte si, že odpočinek je velmi individuální věc. Pokud dáváte přednost času s knihou nebo televizí a máte hodinu, pak se uvolněte.

Pokud však dáváte přednost intenzivnímu odpočinku v kombinaci s cviky, jděte do posilovny nebo jděte běhat. Určitě víte, že námaha zvyšuje vylučování endorfinů neboli hormonů štěstí. Uvidíte, vaše tělo a duše budou vděční!

Když máte 15 minut

Nemáte na sebe příliš mnoho času? Během dne můžete jen stěží najít 15 minut? Pamatujte si - je to jen 15 minut, které byste měli dobře využít. Přemýšlejte o čase jen pro sebe. Zamkněte se v koupelně a udělejte si domácí lázně! Začněte odstraněním make-upu. Po tvrdém (a pravděpodobně make-upovém) dni by měla vaše pokožka začít dýchat. Poté naneste svůj oblíbený krém. Důkladně ho otřete do kůže, nejlépe pomalými, kruhovými pohyby.

Jak správně pečovat o pokožku, aby také dýchala?

Pamatujte, že potřebujete nejen chvilku pro sebe! Vaše kůže také chce chvíli zadržet dech. Co to znamená? Odstraňte make-up, aby kůže mohla volně dýchat.

Micelární voda zajišťuje účinné a šetrné čištění obličeje, očí a úst, nezanechává mastný film na kůži, takže pokožka může skutečně dýchat. Kromě toho je šetrná k řasám. Stačí trochu vložit na tampónek a jemně odstranit make-up. Nezapomeňte přizpůsobit svému typu pleti.

Jaký přípravek na čištění pleti používáte vy?

Reklama
Zdroj článku:
wizaz.pl
Reklama