Jak si zpříjemnit dlouhý let

Jak si zpříjemnit dlouhý let

Foto: Syda Productions / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Dlouhé lety v ekonomické třídě mohou být někdy opravdu těžké. Musíte dlouho sedět, váš obvyklý režim spánku se zničí a vaši stevardi se rozhodnou za vás, co a kdy budete jíst. Nicméně, pokud jste důkladně připraveni, všechny tyto malé nepříjemnosti vás nevyčerpají ani po dlouhém letu z jednoho koutu světa do druhého.

1. Přineste si tenisový míč

Když sedíte, umístěte si tenisový míček nebo masážní míč do spodní části zad. Tento malý trik vám pomůže uvolnit svalovou ztuhlost a zabránit bolesti dolní části zad během letu. Kromě toho dostanete pěknou masáž.

2. Naplánujte si záchod

Ideální doba pro použití záchodku v letounu je právě poté, co letušky skončí servírovat jídlo a odejdou se z uličky. Lidé obvykle čekají, až se jejich zásobníky naplní, než vstanou ze svých míst a zaměří se na své potřeby. Zatímco ostatní cestující jsou fascinovaní svým jídlem a čekají, až posádka odloží své podnosy, můžete si vychutnat svůj čas v relativně čisté a klidné místnosti.

3. Vytvořte si prostor pro nohy

Můžete si myslet, že je pohodlnější hlídat si své věci během letu. Ale pokud si nacpete všechny své zavazadlové tašky pod sedadlo před vámi, nebudete mít dostatek místa pro vaše nohy. Abyste zabránili hluboké žilní trombóze, je klíčové udržet prostor u nohou volný. Takže příště se pokuste snížit počet vašich osobních věcí na minimum a uložit je do horní přihrádky.

Reklama

4. Zabalte si nějaké občerstvení

Jídlo v letadle má obvykle nízký obsah bílkovin a vysoký obsah sacharidů. Takže pokud vám záleží na vašem zdraví, nebo jen chcete držet svůj vlastní stravovací plán, zvažte si vzít vlastní občerstvení na palubu. Vezměte si pytlík mandlí nebo sušených meruněk, mrkev, jablko, banány nebo tyčinky - vyberte si, co se vám líbí.

5. Oblečte se do vrstev a udržte nohy v teple

Nikdy nevíte, jaká teplota na vás na palubě čeká. Některá letadla jsou příliš teplá, zatímco jiná jsou naopak příliš chladná. Pro snadnou adaptaci na tyto změny teploty noste vždy několik vrstev oblečení. V tomto případě můžete jednoduše sundat nebo přidat další svetr, abyste se znovu cítili pohodlně.

Po nástupu na palubu si sundejte boty a nandejte si pár útulných ponožek. Udrží vám nohy v teple a zároveň jim dá nějaký prostor pro dýchání.

Reklama
Zdroj článku:
brightside.me
Reklama