Šetříme: Jak se chovat k věcem, aby vám déle vydržely

Šetříme: Jak se chovat k věcem, aby vám déle vydržely

Foto: Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Šetříme doma každou korunu, proto se vyplatí vědět, jak o věci pečovat, aby se prodloužila jejich životnost. Shromáždili jsme několik skvělých tipů, které vám pomohou vytěžit maximum z vašeho domu a nástrojů pravidelně používaných v domácnosti:

Šetříme doma každou korunu, proto se vyplatí vědět, jak o věci pečovat, aby se prodloužila jejich životnost. Shromáždili jsme několik skvělých tipů, které vám pomohou vytěžit maximum z vašeho domu a nástrojů pravidelně používaných v domácnosti:

Nové koště

  • Nové koště dobře mete a v dobrém stavu ho udržíte, když ho před prvním použitím namočíte do slané vody a necháte uschnout. Ta totiž působí trochu jako tužidlo, štětiny se zpevní a tak rychle se netřepí.

Pytel na odpadky

  • Když se v koši plní pytel na odpadky, sklouzává, takže ho často vyhazujeme mnohem dřív, než když je úplně plný. Konec pytle obalte kolem hrany koše a zajistěte pružným pásem, který ustřihnete ze starých silonek. Není to kdovíjaká paráda, ale funguje, a drží i na hranatém koši.

Svíčka

  • Svíčka bude hořet pomaleji a rovnoměrně, když knot před zapálením ustřihnete na délku půl centimetru.

Zubní pasta

  • Zbytky zubní pasty dostanete z tuby tak, že ji položíte na hladký povrch a rukojetí kartáčku naplocho budete tlačit hmotu od konce tuby směrem k uzávěru.

Koberečky

  • Malé koberečky déle vydrží jako nové, když je jednou za měsíc důkladně vyklepete plácačkou, nejdřív na rubu, pak na líci. Barvy oživí, když povrch přetřete hadrem namočeným v octové vodě v poměru 5 dílů vody k 1 dílu octa.

Fixy

  • Ocet vás také zachrání, když zapomenete zavřít fix a vyschne. Stačí hrot namočit do octa nebo odstranit horní část a kápnout kapku dovnitř fixy.
Reklama
Zdroj článku:
Reklama