Chcete zeštíhlit v obličeji? Dá se to vůbec? Pomoci mohou tyto tipy

Chcete zeštíhlit v obličeji? Dá se to vůbec? Pomoci mohou tyto tipy

Foto: Dean Drobot/ Shutterstock

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

I vám se zdá, že se vám za poslední období nějak "nalila" tvář? Přibírání v obličeji trápí daleko více lidí, než si myslíte. Co může být na vině a jak zeštíhlet obličej? Soustřeďte se na stravu, alkohol i pohyb.

Hubnutí je samo o sobě výzvou, nemluvě o hubnutí v konkrétní oblasti těla. Tuk nebo otok obličeje bývá frustrujícím problémem. Naštěstí existuje několik tipů, které vám pomohou zvýšit spalování tuků a zeštíhlit tvář - a nejsou to jen optické finty. Vyzkoušejte tyto metody:

Obličejová gymnastika

Obličejové cvičení pomáhají proti stárnutí, zlepšují svalový tonus a pružnost pleti. Oblíbené jsou zejména jednoduché cviky, které spočívají v nafouknutí tváří a protlačování vzduchu ze strany na stranu, úsměv při zaťatých zubech, svírání rtů. Pokud chceme vidět efekt, měli bychom cvičit dvakrát denně po dobu 8 týdnů.

Kardio neboli aerobní cvičení

Nadbytečný tuk v obličeji je často výsledkem nadměrného množství tělesného tuku. To znamená, že když snížíte množství celkového tělesného tuku, ubude tuk i z obličeje. Nejlepší aktivitou pro tento účel je kardio nebo aerobní cvičení.

Optimálně byste měli každý týden absolvovat 150 - 300 minut mírného až intenzivního cvičení, což znamená přibližně 20 - 40 minut kardia denně. Můžete do něj zahrnout jakýkoli druh fyzické aktivity, která zvyšuje váš srdeční rytmus (běh, tanec, chůze, kolo a plavání). Takový trénink podporuje spalování tuků a zvyšuje jejich odbourávání.

Větší příjem vody

Čistá voda je důležitá pro vaše celkové zdraví, ještě více však, pokud se potřebujete zbavit tuku na obličeji. Pravidelné pití vody zvyšuje pocit sytosti a podporuje hubnutí.

Nedávná studie popisuje, že pitná voda může dočasně zrychlit metabolismus. A samozřejmě rychlejší metabolismus znamená větší množství spálených kalorií. Navíc pravidelné pití vody snižuje zadržování tekutin, a tak zabraňuje otoku obličeje.

Reklama

Méně alkoholu

Nadměrné pití alkoholu vede k hromadění zbytečného tuku a také způsobuje zadržování vody, což se projeví i otokem v obličeji. Alkohol má vysoký obsah kalorií, ale nízký obsah živin, proto se z něj snadno přibírá. Ženy by neměly vypít více než jeden alkoholický nápoj denně. Oteklý obličej může být i výsledkem proflámované noci.

Minimum rafinovaných cukrů

Pokud jste to ještě neudělali, je nejvyšší část vyhýbat se jednoduchým sacharidům. Rafinované sacharidy jako sušenky, krekry, bílé těstoviny a bílé pečivo jsou častými viníky přibírání na váze a zvýšeného ukládání tuků. Kromě cukru a kalorií jim nezůstalo téměř nic. Jelikož obsahují velmi málo vlákniny, rychle je strávíte, což vyvolá prudký nárůst hladiny cukru v krvi a zvýší riziko přejídání. Pro začátek třeba nahraďte bílé pečivo celozrnným.

Lepší spánkový režim

Dostatek spánku sehrává při hubnutí z obličeje důležitou roli. Krátký nebo nekvalitní spánek způsobuje zvýšení hladiny kortizolu, stresového hormonu, který často souvisí s přibíráním. Studie prokázaly, že vysoká hladina kortizolu může zvýšit chuť k jídlu a pozměnit metabolismus, což vede ke zvýšenému ukládání tuků. Takže, pokud si dopřejete více spánku, snadněji se vám budou shazovat kila.

Sůl na minimum

Jedním z charakteristických znaků nadměrného příjmu soli je otok, který se může objevit i na obličeji. Sodík způsobuje, že tělo zadržuje více vody, což vede ke vzniku otoků.

Víte o tom, že průmyslově zpracované potraviny tvoří v průměrné stravě více než 75 % příjmu sodíku? Když se vyhnete fast foodu, slaným pochutinám a zpracovanému masu, snížíte i příjem sodíku.

Jděte k lékaři

Otok v obličeji může být i příznakem některých onemocnění, a proto, když nic nefunguje nebo vám obličej napuchne náhle, určitě vyhledejte lékaře. Pod změnu vzhledu se podepisují alergie, bakteriální infekce kůže, problémy s dutinami, ale také nemoci ledvin či snížená funkce štítné žlázy.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama