Chcete mít na břiše „pekáč buchet“? Bez těchto tří kroků to nepůjde

Chcete mít na břiše „pekáč buchet“? Bez těchto tří kroků to nepůjde

Foto: Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Není třeba připomínat, že mít na břiše vyrýsovaný „pekáč buchet“ vyžaduje práci. Vše závisí na vaší aktuální kondici, ale také na procentním podílu tělesného tuku. No a nezapomínejme ani na genetiku, která má vliv na to, jak lehké, resp. těžké je pro vás dosáhnout břicha jako z časopisu.

Nejen o vzhledu

Břicho vystlané cihličkami je na léto efektním doplňkem, ale není to jen o vzhledu. Poctivá práce na svalech této části těla se vám odvděčí i jinak než jen sexy fotkami na sociálních sítích. Pevné břicho pomáhá správnému držení těla, zmírňuje bolesti v kříži, předchází zraněním a také zlepšuje sportovní výkon. Co tedy dělat, abyste pevného břicha opravdu dosáhli?

1. Strava

Jeden uznávaný trenér celebrit řekl, že pekáč buchet se „vyrábí" v kuchyni. Oklikou tak vysvětlil, že na jeho vyrýsovaní se ve velké míře podílí strava. Abyste tedy „vyrobili" zmíněné ukázkové břicho, je nutné snížit procento tělesného tuku. Na spálení toho přebytečného je potřeba více kalorií spalovat, než je přijímat, a dostat se tak do tzv. kalorického deficitu.

Dodržování zdravé stravy je alfou a omegou, přičemž se doporučují libové bílkoviny, celozrnné výrobky, ovoce a zelenina, správné načasování jednotlivých druhů jídel a samozřejmě vhodná velikost porce. Buďte stále hydratovaní a nepodceňujte ani kvalitu pitného režimu.

2. Kardio

Reklama

Nezapomínejte na kardio. Pomáhá dosahovat nižšího procenta tělesného tuku, což je při rýsování břicha klíčové. Některé typy kardia jsou v tomto případě lepší než jiné - například vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT), který je tvořen krátkými intenzivními aktivitami, je lepší než vytrvalostní běh stabilním tempem.

Kardio je druh tréninku, při kterém nenamáháme svaly posilováním, ale naopak tělo zahříváme rychlým pohybem a to rovnoměrně. Při správném kardiu by nám mělo začít být teplo, měl by se nám zvýšit tep, zapojit srdce a správné dýchání, tělo by se mělo celé rovnoměrně prohřát, probrat a nastartovat.(zivotavyziva.cz)

Kvůli motivaci jistě stojí za zmínku studie z roku 2019, která potvrdila, že HIIT podporuje spalování tuků lépe než mírná intenzita delšího kardia. Lidé, kteří prováděli HIIT, ztratili o 28 % více tuku než lidé, kteří běhali delší tratě.

3. Jádro

Nezaměřujte se jen na přední břišní svaly, které toužíte mít viditelně vyrýsované. Svou pozornost soustřeďte na jádro těla, v němž tkví pevnost a síla. Budování silného jádra zahrnuje také šikmé svaly a svaly zad, takže si trénink sestavte z různých cviků.

Pevný střed těla je základem správného cvičení a navíc pomáhá ve více aspektech zdraví. Udržuje rovnováhu a stabilitu, které jsou nezbytné pro každodenní činnosti, snižují bolesti zad či napomáhají vytrvalosti a flexibilitě. Tyto výhody oceníte nejen při pózování s vymakaným břichem, ale i v každodenním životě.

Reklama
Zdroje článku:
insider.com, magazin.pluska.sk
Reklama