Moderní technologie z ranku „to nevymyslíš“: Televizory pro Indii mají neskutečně atypickou funkci!

Moderní technologie z ranku „to nevymyslíš“: Televizory pro Indii mají neskutečně atypickou funkci!

Foto: KsanderDN / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Indická pobočka jihokorejské společnosti LG Electronics Inc. začala v roce 2016 prodávat televizor s funkcí, která podle ní odpuzuje komáry, kteří mohou šířit nemoci, jako je malárie, zika a horečka dengue.

Podle místního tisku řada televizorů s označením Mosquito Away (pryč s komárem) byla navržena pro Indii, a v této zemi se také vyrábí. Zaváděcí cena modelu s 80 cm úhlopříčkou byla asi 355 EUR (necelých devět tisíc korun). Televizní „Mosquito Away Technology“ využívá ultrazvukové vlny, které jsou pro člověka neslyšitelné, ale způsobují, že komáři z její blízkosti odlétají, uvedla tehdy společnost.

Komáři jsou v Indii pokládáni za velkou hrozbu pro zdraví. Pouze v Dillí, druhém největším městě Indie, bylo v roce 2015 hlášeno více než 10 500 případů nákazy tropickou horečkou dengue.

Funkce repelentu

Mosquito Away je prvním televizorem LG, který je vybaven technologií odpuzující komáry. Tato funkce v podstatě funguje prostřednictvím malého zařízení dodávaného s televizorem. Lze jej zapojit do zadního panelu televizoru a začne fungovat ihned, jakmile jej aktivujete v nastavení. Zařízení vysílá ultrazvukové vlny, které odhánějí komáry a chrání tak vás i vaši rodinu před nemocemi přenášenými komáry.

Vzhledem k tomu, že tento elektronický repelent nepoužívá žádné škodlivé chemikálie, je zcela bez zápachu a zdravotně nezávadný. Technologie, která funguje i při vypnutém televizoru, je k dispozici ve dvou modelech.

Stejnou technologii, která byla certifikována nezávislou laboratoří poblíž Chennai v Indii jako účinná, používá LG také v klimatizacích a pračkách, uvedla společnost.

Nerušené sledování?

Je tedy „protikomáří“ televize skutečně schopna odpuzovat komáry a nechat vás nerušeně sledovat oblíbené pořady?

Redaktoři webu Timesofindia.indiatimes.com testovali televizor po dobu několika dní a závěr jejich sledování byl takovýto: „Po celou dobu jsme si užívali zážitek ze sledování televize, aniž bychom se museli bát komárů. Odpuzovací zařízení fungovalo dobře, protože opravdu drželo komáry z našeho dosahu.“

Společnost LG na svém webu tehdy uvedla, že televizor není určen k tomu, aby nahradil jiná zařízení na ochranu proti komárům, a že v následující době nejsou žádné plány na jeho prodej jinde kromě Filipín a Srí Lanky.

Reklama
Reklama