Rajčata a okurky budou explodovat růstem. Zahrabejte pod ně toto
Bujný růst rajčat a okurků zaručí jedna nečekaná věc. Máte ji doma právě teď a rozhodně by vás nenapadlo právě tím hnojit zahradu. Je to ale doslova výživná bomba.
Okurky a rajčata patří mezi rostliny, které jsou na výživu velmi náročné. Za celý svůj život musí plodit množství velké šťavnaté zeleniny. Níže uvedený způsob hnojení můžete aplikovat v podstatě na jakoukoliv zeleninu nebo okrasné a bujně rostoucí květiny. Kde se požaduje rychlý růst a bohatá úroda, tam je pro místo pro tuhle skvělou vychytávku.
Úroda bude šťavnatá a hojná, rostliny zdravější a působivější.
To všechno zajistí skvělé přírodní hnojivo.
Zakopejte tuto věc pár centimetrů pod zeminu
Tento krok udělejte již při výsadbě, ale lze ho opakovat i v průběhu sezóny. Do hloubky několika centimetru přidejte do půdy syrové vejce. U starších rostlin ho vložte do zeminy kolem kořenového systému do stejné několikacentimetrové hloubky.

Vejce se začne rozkládat a uvolní živiny
Tajemství tkví v komplexním obsahu živin ve vejci. Vejce je nejen díky skořápce nejen zdrojem vápníku, ale také dalších živin: fosfor, vápník, hořčík, draslík, železo a další živiny, které rostlina skvěle využije. Navíc se zdá, že jsou to živiny lehce vstřebatelné.
Cenné jsou zejména fosforečné kyseliny, které zajišťují rostlině schopnost dobře stavět buňky a růst. Ty jsou ostatně jednou z důležitých složek průmyslových hnojiv na rajčata a okurky.
Co rajčata a okury potřebují pro růst?
Rajčata a okurky mají podobné potřeby na živiny. Dusík, fosfor, draslík a železo je nejdůležitější. Vejce tyto parametry splňují. Podobně jako třeba kvašené slepičince.
Protože to jsou to nároky souznící s potřebami plodové zeleniny, můžete těmito hnojivy, nebo vajíčky, hnojit také:
- Papriky
- Melouny
- Cukety
- Dýně
- Lilky
- Zelí, kapusta, brokolice, květák
Z okrasných květin pak můžete zkusit i vysokonárokové krásky jako jsou muškáty, surfinie nebo pelargonie.
Kam vajíčka určitě ne!
Plodová zelenina je specifická. Vajíčky určitě nehnojte listovou zeleninu, drobné bylinky typu rozmarýn, šalvěj, pažitka, tymián, majoránka. A také je nedávejte k pokojovým rostlinám, neplodí, nekvetou a takové vysoce výživné hnojivo by je mohlo spálit.