Reklama

Pojďte si zaběhat! 30 minut denně a poznáte na sobě tyto přínosy pro vaše zdraví

Pojďte si zaběhat! 30 minut denně a poznáte na sobě tyto přínosy pro vaše zdraví Foto: Shutterstock.com
Aktualizováno:
2 min

Jaké účinky na vaše zdraví má půlhodina běhání? Můžete zhubnout? Co to udělá s vaší psychikou? Pojďme se podívat na výhody, které vám to přinese.

Reklama

Zhubnete

Je prokázáno, že při běhání se přirozeně hubne. Running je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zhubnout. Navíc jsou tyto změny trvalé, protože se stále udržujete ve formě. Přejete si vědět, kolik kalorií během 30 minut běhu spálíte? Vynásobte svou váhu v kilogramech počtem kilometrů, které se vám podaří uběhnout a vynásobte to číslem 1,03. Nezapomeňte, že ze začátku to nebude tak slavné. Důležité je v novém návyku vytrvat a pomalu se zlepšovat.

Zlepšíte si krevní oběh

Reklama

Zlepšení krevního oběhu je další z přínosů běhání. Pouhých 30 minut denně pomáhá nejen vašemu srdci, ale i celému tělu. Během běhu zapojíte několik svalových skupin a snižujete také riziko vzniku osteoporózy.

A co sexuální život?

Víte o tom, že běhání pomůže také vaší intimní stránce? Running napomáhá ve zvyšování hladin testosteronu a zvyšuje sexuální apetyt u žen i u mužů. Pokud běháme pouhých 30 minut denně, cítíme se fyzicky přitažlivější. Naše sebevědomí spolu s fyzickým výkonem přirozeně roste.

Reklama

Budete žít déle

Pouhých 30 minut běhu denně vám zajistí delší život. Alespoň to jsou výsledky výzkumu Univerzity Brighama Younga v americkém Utahu. Právě z něj vyplývá, že při pravidelném cvičení oddalujete proces buněčného stárnutí. Cítíte se a vypadáte mladší. Běh a další fyzická aktivita prodlužuje délku života.

Přejete si krásnější den? Dopřejte si denně 30 minut běhu.

Reklama
Reklama