Reklama

Co chcete vědět o striptérkách: Kolik vydělávají, jak jsou staré, baví je práce?

Co chcete vědět o striptérkách: Kolik vydělávají, jak jsou staré, baví je práce? Foto: Petrenko Andriy / Shutterstock
Aktualizováno:
3 min

Jde o řemeslo staré již více než devět tisíc let. Přežilo války, revoluce i digitalizaci. A bude tu zřejmě tak dlouho, dokud bude lidstvo na této planetě.

Reklama

Jde o řemeslo staré již více než devět tisíc let. Přežilo války, revoluce i digitalizaci. A bude tu zřejmě tak dlouho, dokud bude lidstvo na této planetě.

Striptérky obvykle skončí nahé, ale i tak pro muže zůstávají záhadné. Ženy, které ovládají magii noci, nás fascinují a to nejen tím, že vidíme jejich nahé bradavky.

Striptérky hrají přesilu

Světové statistiky ukazují, že ať děláme, co děláme, k rovnosti pohlaví se jednoduše v některých povoláních nedopracujeme. Ve světě pracuje až 92 % striptérek a pouze 8 % mužů si vydělává na živobytí touto cestou.

Reklama

Jak jsou striptérky staré?

Věk se různí. Statisticky je průměrný věk striptérek mezi 20 až 24 lety, ale 6 % striptérek dokázalo tančit více než 20 let. Dokonce jako houby po dešti rostou kluby, kde se nabízejí archivní vína, vyzrálé sýry a striptérky nad 50 let i více. Dobrým příkladem je Makeda Smithová, které je již více než 55 let, a stále se vrtí u tyče jako mladice.

Nahota nestačí

Na to, aby byly striptérky úspěšné, musí umět i trochu víc, než jen předvést svlékání na dvě písničky, jak je to standardem v erotických salonech. Pokud touží po lepším postavení, slávě i dobrých klubech, musí být profesionální svůdkyně, prvotřídní tanečnice a na pohled atraktivní žena. Je to kombinace prakticky všech ženských talentů v jednom.

Většinu striptérek práce baví

Jsou také studentky, které se při tlumeném osvětlení rychle svléknou a vezmou peníze, ale průzkumy ukazují, že nejúspěšnější tanečnice v tomto řemesle jsou pro tuto práci zaníceny. Studují choreografie, pracují na sobě, tančí. Nahota pro ně není hlavní, ale jen doplňkovou součástí jejich show.

Kolik vydělávají striptérky?

Je to individuální. Někdy umí dobrá striptérka vydělat za jednu noc více, než by vydělala jinde za celý měsíc. Průzkum z USA však říká, že ačkoliv nejde o nejlépe placené řemeslo, striptýz vydělá zásadně více než sekretářská práce. V USA se průměrný plat striptérek pohybuje od 19 tisíc do 140 tisíc dolarů (418 tisíc až 3 080 000 Kč) ročně. Rapperka a někdejší striptérka Cardi-B přitom uvedla, že začala tančit v devatenácti a do dvacítky byla o 20 tisíc dolarů (440 tisíc Kč) bohatší.

Striptýz býval posvátný

Přitažlivost striptýzu stojí do značné míry na jeho kořenech. V počátcích byl dokonce součástí obřadů plodnosti a rituálů na uctívání bohů. Tak ho praktikovali Sumerové i Řekové a například v Rumunsku a Bulharsku se našly i sošky striptérek staré 9 000 let. Striptýz tu zkrátka byl, je i bude.

Reklama
Reklama